Na tropie nowego sponsora

W przyszłym tygodniu być może rozstrzygnie się sprawa przejęcia przez miasto akcji SSA Górnik Zabrze. Nie jest też wykluczone, że w klubie pojawi się potężny sponsor - zagraniczna firma budowlana.
Gdyby doszło do przejęcia pakietu kontrolnego przez miasto, nie wykluczyłoby to współpracy z tajemniczym sponsorem, który mógłby ewentualnie odkupić część akcji. Jak na razie jest to tylko i wyłącznie projekt całego przedsięwzięcia. Teraz dla klubu najważniejsza jest czwartkowa wizyta delegacji włoskiej Brescii. Przedstawiciele klubu Serie A są bardzo blisko nawiązania współpracy sportowej z Górnikiem. Pomysłodawcą i osobą, która namówiła ekipę z Italii do przyjazdu na Śląsk, jest Marek Koźmiński.

- Nie chciałbym wychodzić przed orkiestrę i mówić o czymś, co dopiero nastąpi - mówi Koźmiński junior. - Pewne jest to, że w czwartek przyjedzie delegacja, ale czy i jakie będą ustalenia, oraz na jakiej płaszczyźnie będziemy współpracować, to kwestia przyszłości.

Prezes zabrzańskiego klubu, Zbigniew Koźmiński, nie ukrywa, że taka współpraca byłaby olbrzymią szansą dla Górnika. - To mogą być przecież obozy, wspólne szkolenia, sparingi, udział w turniejach - mówi Koźmiński senior. - W czwartek przedstawiciele Brescii będą chcieli zobaczyć obiekt, trening pierwszej drużyny oraz grup młodzieżowych.

Oprócz tego, być może w Zabrzu pojawią się nowi gracze. - We Włoszech jest zakaz rejestrowania piłkarzy spoza Unii - dodaje Zbigniew Koźmiński. - Nie jest wykluczone, że ci piłkarze graliby u nas. Kontrakt mieliby opłacany w Brescii, a u nas mogliby się promować. Nas nic by to nie kosztowało.

Na razie mówi się o współpracy sportowej. - Tylko i wyłącznie - dodaje Koźmiński. - Kupowanie akcji czy sponsorowanie nie wchodzi w rachubę.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]