Marcin Brosz przed meczem z Koroną: Przełamać zły bilans ()

To mecz ważny dla wszystkich, zarówno dla nas, jak i dla Korony. Do Kielc jedziemy z myślą zdobycia trzech punktów – mówi przed jutrzejszym spotkaniem trener Górnika Marcin Brosz.
Dla szkoleniowca zabrzan, to powrót do Kielc, gdzie z powodzeniem pracował w sezonie 2015/16 kończąc rozgrywki na 12 miejscu mimo, że wielu skazywało wtedy kielczan na pewny spadek. Trener Marcin Brosz nie ograniczał się tam tylko do pracy szkoleniowej. Kiedy pracował w Koronie, to zaglądnął na przykład do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni.
O sentymentach, przed sobotnim spotkaniem, szkoleniowiec nie chce jednak mówić. - Jedziemy tam rozegrać bardzo ważne spotkanie, bardziej patrzę tymi kategoriami. Wiemy, że czeka nas ciężkie zadanie i musimy być odpowiednio przygotowani nie tylko w początkowej, ale też w końcowej fazie meczu – podkreśla trener Górnika.
Szkoleniowiec 14-krotnych mistrzów Polski nawiązuje w ten sposób do ostatniego ligowego starcia z Zagłębiem Lubin (2:2), kiedy wygrana wyrwała się zabrzanom w ostatnich sekundach. – Na pewno mówiąc o meczu z Zagłębiem było to akcentowane. Tracąc gola w 91 minucie jest niedosyt. Musimy jednak patrzeć przed siebie i na każde kolejne spotkanie. Dlatego koncentrujemy się na starciu z Koroną, ale też zwracamy uwagę na takie sytuacje, jak ta, która przydarzyła się nam w końcówce meczu z lubinianami – zaznacza Brosz.
Z Koroną na jej terenie nie będzie jednak łatwo. Górnik ma bowiem wyjątkowo kiepski bilans gier z kielczanami. Z dziewięciu spotkań rozegranych na stadionie w Kielcach zabrzanie przegrali aż siedem. Wygrać udało się tam tylko raz. W sierpniu 2014 roku, po golach Rafała Kosznika, Roberta Jeża i Romana Gergela „Górnicy” triumfowali 3:0. - Nie ma nic lepszego, jak przełamać ten zły bilans. Wszystko się kiedyś kończy. My znamy swoją wartość, za nami bardzo dobrze przepracowany tydzień, tak, że jedziemy z myślą o zdobyciu trzech punktów – zaznacz trener Brosz.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]