22 marca poznamy decyzję NKO PZPN ()

To będzie sądny czwartek - na 22 marca Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN wyznaczyła termin posiedzenia, na którym zajmie się sprawą przerwanego przez kibiców meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze i wymierzonej w związku z tym kar dla obydwu klubów.
- Chcemy działać możliwie jak najszybciej, bo doskonale zdajemy sobie sprawę, że decyzje mają wpływ na układ tabeli - mówi "Przeglądowi Sportowemu" Włodzimierz Głowacki, szef NKO. Sprawie towarzyszą duże emocje, ale Głowacki zapewnia, że potrafi się im oprzeć. - Bywały już sprawy, kiedy szum medialny był znacznie większy, jak w przypadku kar degradacji za korupcję czy nawet kwestia działań członka zarządu PZPN Kazimierza Grenia. I potrafiliśmy się oprzeć wszelkim próbom narzucenia sposobu myślenia - zapewnia Głowacki.
O ile Piast ma wyjątkowo wątłe szanse na skuteczne odwołanie, o tyle na pomyślną decyzję NKO bardzo liczy Górnik. W takim przekonaniu utwierdziła go niedawna wypowiedź prezesa PZPN Zbigniewa Bońka dla "Sportu", który choć przyznał, że nie powinien wypowiadać się o sprawie przed decyzją instancji odwoławczej działającą w strukturach zarządzanego przez niego związku, za chwilę właśnie to zrobił.
Głowacki na pytanie, czy tak jednoznaczna wypowiedź prezesa PZPN przed posiedzeniem NKO może mieć wpływ na podejmowane przez nią decyzje, stanowczo zaprzecza.
- Nasz organ nie jest zakładnikiem wypowiedzi prasowych kogokolwiek. Nie kieruję się tym, żeby wydawać orzeczenia, które w danym momencie będą albo przeczyły, albo potwierdzały czyjeś opinie. Zapewniam, że podejmowaliśmy już decyzje, w których prezes PZPN miał inne zdanie i przy nim pozostawał. W PZPN jako prawnik wydający ważne i odpowiedzialne decyzje działam już wiele lat. Byli różni prezesi, kuratorzy, ale nigdy nie ulegałem żadnym zewnętrznym naciskom. I to na pewno się nie zmieni - deklaruje Głowacki. I wyjaśnia, że konsekwencje przerwanego meczu Piast - Górnik mają co najmniej trzy wymiary: formalno-prawny, sportowy i medialny.
- Przy wydawaniu orzeczenia będzie nas interesował przede wszystkim ten pierwszy wymiar. Drugi jednak też musimy uwzględniać, bo jesteśmy przecież organem działającym w ramach PZPN. Trzeciego wymiaru nie będę brał pod uwagę nawet w najmniejszym stopniu - zapewnia Włodzimierz Głowacki.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]