Dani Suarez: Nikt nie zwątpi w Igora ()

- Nikt nie mówił, że wiosną będzie łatwo. Na pewno rywale znają nas lepiej i chcą nas pokonać. Jeżeli jednak będziemy grać na swoim normalnym poziomie, to nie będzie tak łatwo z nami wygrać - uważa obrońca Górnika Zabrze, Dani Suarez/
Bolączką Górnika, jako drużyny jest fakt, że wciąż traci dużo goli i to w dodatku po niewymuszonych błędach. Tak było choćby w ostatnim meczu z Zagłębiem. - Błędy to część piłki nożnej, choć dla nas jest to wskazówka, że musimy trenować nad tym elementem jeszcze więcej i jeszcze dużo jest do poprawy. Musimy je wyeliminować jeżeli chcemy wrócić na ścieżkę zwycięstw. Tak jak to wyglądało choćby jesienią. Wiadomo, że naszym głównym zadaniem jest bronienie i nie dopuszczanie do tego, aby przeciwnik strzelał gole. To jednak nie wychodzi tak, jakbyśmy tego chcieli - mówi Suarez.
Obrońca Górnika ma na swoim koncie aż 10 żółtych kartek. Suarez raczej nie wygląda na „ligowego brutala”. - Nigdy siebie za brutala także nie uważałem. W tym roku tak mam, że każdy faul jaki popełnię od razu jest nagradzany przez sędziów żółtymi kartkami. Nie chcę za dużo o tym myśleć i się nakręcać, bo potem gra się trudniej i niepotrzebnie na siebie nałożę dodatkową presję. W kolejnych meczach chcę być sobą i grać z taką samą energią, jak zwykle. Mam jedynie nadzieję, że kartek już nie będzie - zaznacza Hiszpan.
Rodak Daniego Suareza, Igor Angulo, przeżywa niezwykle trudny czas. Wszyscy oczekują od niego kolejnych goli, on pewnie sam od siebie tez, ale tych bramek nie ma... - W klubie nie zapominamy jak ważną postacią jest dla nas Igor. Teraz mu nie idzie, goli nie ma, ale nikt z nas w niego nie zwątpi i w to, że w końcu przyjdą jego bramki. To nie przypadek, że Igor był królem strzelców I ligi i najlepszym snajperem w ekstraklasie. Zespół musi mu pomóc, aby w meczach robił to, co obecnie robi na treningach. Jestem jednak przekonany, że jego dobry czas znów nadejdzie - mówi Saurez.
Wiosna jak na razie jest dla Górnika rozczarowująca, być może przez pryzmat rewelacyjnych wyników i gry z jesieni. - Nikt nie mówił, że wiosną będzie łatwo. Na pewno rywale znają nas lepiej i chcą nas pokonać. Jeżeli jednak będziemy grać na swoim normalnym poziomie, to nie będzie tak łatwo z nami wygrać. Wiosną tylko w meczu ze Śląskiem zagraliśmy na naszym normalnym poziomie. Nie wygraliśmy, ale dla mnie był to nasz najlepszy mecz w tym roku i przykład, że potrafimy wrócić do tego co najlepsze - kończy obrońca Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]