Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN oddaliła odwołanie Górnika ()

Na środowym posiedzeniu Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN oddaliła odwołanie Górnika Zabrze dotyczące decyzji Komisji Ligi odnośnie zamknięcia stadionu i zakazu organizacji wyjazdów kibiców. odwołanie dotyczące odjęcia punktów oraz kary finansowej zostanie rozpatrzone w późniejszym terminie. 

Komunikat Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN:

Pismem z dnia 8 marca 2018 roku klub Górnik Zabrze zwrócił się do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN z wnioskiem o zawieszenie rygoru natychmiastowej wykonalności orzeczenia Komisji Ligi z dnia 5 marca 2018. Na środowym posiedzeniu NKO oddaliła przedmiotowy wniosek klubu.

Wyjaśniając wskazać należy, że zgodnie z art. 141 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN, wszystkie kary dotyczące przewinień związanych z utrzymaniem bezpieczeństwa i porządku na obiekcie piłkarskim są natychmiast wykonalne, z wyłączeniem m.in. kary pieniężnej. W świetle powyższego przepisu oraz decyzji NKO PZPN na chwile obecną wykonalne są, zastosowane przez Komisję Ligi Ekstraklasy, kary:

- zakazu udziału zorganizowanych grup kibiców gości w 8 meczach Ekstraklasy;

- zamknięcia stadionu na 3 kolejne mecze rozgrywek Ekstraklasy.

Do czasu rozpoznania odwołania klubu od przedmiotowej decyzji Komisji Ligi Ekstraklasy, nieprawomocne pozostają nałożone na klub kary:

- finansowa w wysokości 40 000 zł;

- odjęcia 3 punktów w rozgrywkach Ekstraklasy.


źródło: PZPNRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]