Górnik w czwartek otrzyma uzasadnienie Komisji Ligi ()

We wtorek Ekstraklasa S.A. opublikowała oświadczenie dotyczące kar nałożonych przez Komisję Ligi po meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze. Wynika z nich, że oba kluby otrzymają uzasadnienie decyzji w czwartek. Jest to konieczne, aby odwołać się do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN. decyzji Komisji Ligi. 

- Zależało nam, żeby kwestia kar za sobotnie wydarzenia została jak najszybciej wyjaśniona. Dlatego wczoraj zapadły decyzje ze strony Komisji Ligi i zgodnie z naszymi ustaleniami z Komisją, uzasadnienia tych decyzji trafią do klubów w czwartek. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że kluby mają możliwość odwołania do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN i chcemy im zapewnić warunki, by finalne rozstrzygnięcia były znane jak najszybciej – komentuje Marcin Animucki, prezesa zarządu Ekstraklasa S.A.

Zgodnie z przepisami regulaminu dyscyplinarnego PZPN kluby mogą złożyć odwołanie od decyzji Komisji Ligi do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN w terminie 7 dni od dnia doręczenia uzasadnienia. W przypadku złożenia takiego odwołania, Ekstraklasa S.A. będzie działać wspólnie z PZPN, aby ewentualne rozstrzygnięcia w drugiej instancji zapadły możliwie szybko, co pozwoli na zakończenie procedury dyscyplinarnej jeszcze w marcu. Kary walkowera dla Piasta Gliwice oraz odjęcia trzech punktów Górnikowi Zabrze do czasu ich uprawomocnienia, nie będą uwzględniane w tabeli ligowej.

źródło: Ekstraklasa SARedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]