Stanisław Oślizło: Nigdy nie byliśmy lubiani w Warszawie ()

Stanisław Oślizło, doradca zarządu Górnika Zabrze, legenda 14-krotnych mistrzów Polski, wypowiedział się na temat wczorajszej decyzji Komisji Ligi.
Po zamieszkach na trybunach i wtargnięciu kibiców na murawę sobotni mecz Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze został przerwany w 81. minucie. Wczoraj Komisja Ligi podjęła decyzję o ukaraniu obu klubów. Mecz został zweryfikowany jako walkower na korzyść Górnika, ale zabrzanom odjęto trzy punkty. Decyzja ta wywołała w środowisku sporo kontrowersji. O opinię poproszony został Stanisław Oślizło, legenda Górnika Zabrze.
- Nie chciałbym tak na gorąco komentować decyzji Komisji Ligi. Wolałbym na spokojnie zaznajomić się z treścią komunikatu, ale po decyzjach, które zostały podjęte, to mogę powiedzieć, że nigdy nie byliśmy lubiani w Warszawie. Kiedyś pamiętam taki mecz Górnika z GKS Katowice na Stadionie Śląskim, który przegraliśmy walkowerem. Nikt się z nami wtedy nie patyczkował i tak jest widać i teraz - wspomina doradca zarządu klubu z Roosevelta.
- Zostaje jednak jeszcze odwołanie i inne instytucje. Jak mówię, w klubie zapoznamy się szczegółowo z uzasadnieniem i podejmiemy stosowne decyzje co dalej. Ja byłem na meczu w Gliwicach i widziałem cały incydent z bliska. Raz patrzyłem w lewo, w kierunku kibiców Górnika, a raz w prawo, tam gdzie byli ci z Piasta. I mogę powiedzieć, że to nie fani Górnika zniszczyli stadionowy płot i wbiegli na boisko, tylko szalikowcy klubu z Gliwic. Owszem, jeżeli chodzi o naszych fanów, to były niecenzuralne przyśpiewki i okrzyki, ale nie odbiegało to od tego, co jest na innych stadionach. Trudno więc zrozumieć takie, a nie inne decyzje piłkarskich władz - zakończył Oślizło.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]