Daniel Stefański: Nie było możliwości, żeby mecz mógł być kontynuowany ()

Rozmowa z Danielem Stefańskim, sędzią derbowego meczu w Gliwicach.
» Jak skomentuje pan wydarzenia z 81 minuty, kiedy jako arbiter przerwał pan derbowe spotkanie?
Daniel Stefański:- Wszyscy państwo widzieliście, co się wydarzyło. Kibice wtargnęli na murawę, niszcząc wcześniej ogrodzenie. Nie było możliwości, żeby mecz mógł być kontynuowany. Przede wszystkim policja poinformowała nas, że nie przerwie swoich czynności na boisku, w związku z czym nie było gdzie grać. Boisko nie było czyste. Zgodnie z przepisami jest pięć minut na usunięcie kibiców z murawy, ale jest też zapis, który mówi, żeby wykorzystać wszystkie środki i możliwości do tego, ażeby doprowadzić spotkanie do końca, ale tylko wtedy, kiedy zapewnione będzie bezpieczeństwo. Tutaj jednak ani bezpieczeństwo nie było zapewnione, ani policja nie pozwoliła na kontynuowanie gry, bo znajdowała się na murawie.

» Przerwa trwała bardzo długo. Jak to wszystko wyglądało w kuluarach. Były rozmowy, konsultacje?
- Oczywiście. To nie tylko i wyłącznie decyzja sędziego, jest odpowiedzialny za to jest też delegat na mecz, a przede wszystkim powiedziemy, że była to impreza masowa, gdzie w grę wchodzi bezpieczeństwo ludzi. Były też konsultacje z policją, dlatego trwało to tak długo. Jak mówię, policja stwierdziła, że nie przerwie swoich czynności, więc nie mieliśmy gdzie grać.

» Piłkarze Piasta mieli do pana pretensje o takie rozstrzygnięcie?
- Ciężko mi powiedzieć. Ja nie uciekam od odpowiedzialności, decyzja została podjęta przez delegata meczowego, ale po konsultacji ze mną. Podpisuje się pod nią, bo była to jedyna słuszna decyzja.

» Co oznacza przerwanie meczu w 81 minucie?
- Odpowiednie wydziały zdecydują teraz, jakie będą losy tego spotkania. Jakie scenariusze mogą być? Tutaj już nie decyduje sędzia. Ja informuję o tym, że mecz jest niedokończony, że jest przerwany czy raczej zakończony przed upływem regulaminowego czasu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]