Delegat PZPN: Nie było warunków do grania ()

Rozmowa z Andrzejem Ryngiem, delegatem PZPN na mecz Piast – Górnik.
» Jak cała sytuacja wyglądała od wewnątrz, kiedy podejmowano decyzję o przerwaniu meczu?
Andrzej Ryng: - Istotne jest to, jak cała sytuacja wyglądała od zewnątrz czyli na płycie i na stadionie, a to widzieliśmy wszyscy, było to ewidentne. Chodziło o zagrożenie zdrowia i życia uczestników imprezy, zawodników, publiczności i innych osób. Organizator niestety, pomimo działań, które podejmował, nie był w stanie zapewnić warunków, żeby zawody były kontynuowane. Panowie widzieli, działania policji trwały do momentu podjęcia decyzji o zakończeniu zawodów czyli gdzieś do trzydziestej siódmej, trzydziestej ósmej minuty po przerwaniu meczu.

» Dziura, wyłom w stadionowym ogrodzeniu był jednym z głównych czynników, który zdecydował o takiej, a nie innej decyzji?
- Tutaj nie chodzi o dziurę, a o to, żeby w ogóle można kontynuować zawody w sposób bezpieczny, a takich warunków nie było, bo organizator nie był w stanie tego zapewnić. Piłkarze chcieli grać i to rozumiem, ale przede wszystkim musi być zapewnione bezpieczeństwo. Działania podjęte przez policje przedłużały się i to uniemożliwiało dalsze prowadzenie zawodów.

» Trener Waldemar Fornalik powiedział, że mecz spokojnie mógł być dokończony.
- Przepraszam, ale nie skomentuję tej wypowiedzi.

» Co oznacza przerwanie meczu w 81 minucie?
- Mecz jest zakończony przed upływem regulaminowego czasu gry. Tyle mogę powiedzieć.

» A jakim wynikiem w takim razie zakończy się mecz w Gliwicach? Piastowi grozi walkower?
- No comment. Tutaj decyzję będą podejmowane przez Komisję Ligi i i przez inne organy piłkarskiej centrali.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]