Piast zaapelował do Górnika ()

W sobotnim meczu z Górnikiem, który przy stanie 1:0 dla Piasta został przerwany z powodu zamieszek na trybunach, wciąż nie daje spokoju zespołowi z Gliwic. Zanim zostaną podjęte decyzje w piłkarskiej centrali, klub z Okrzei zaapelował do rywala z pojedynku derbowego. 
Piast Gliwice zwrócił się do Górnika Zabrze z apelem o zajęcie zdecydowanego stanowiska co do rozstrzygnięcia zawodów sportowych na boisku.
Piast Gliwice wierzy, że jedynie rozstrzygnięcie pojedynku derbowego w rywalizacji sportowej będzie zgodne z duchem FAIR PLAY. Klub apeluje, aby sportowa rywalizacja nie cierpiała na skandalicznym zachowaniu marginalnych grup pseudokibiców drużyn, które toczyły uczciwą rywalizację. Brak reakcji ze strony klubów w tej sprawie, zdaniem Piasta, może doprowadzić do niebezpiecznego rozstrzygania wyników sportowych przez pseudokibiców.
Klub zobowiązał się do pokrycia wszystkich kosztów dokończenia meczu i zagwarantował zwrot wydatków poniesionych przez Górnika Zabrze.

źródło: Piast GliwiceRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]