Komunikat Ekstraklasy w sprawie zajść na meczu Piast Gliwice – Górnik Zabrze ()

W związku z wydarzeniami, do których doszło podczas meczu 26 kolejki Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice i Górnikiem Zabrze, skutkującymi przerwaniem zawodów przed upływem regulaminowego czasu gry, Komisja Ligi informuje, że zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne w sprawie. Oba kluby wraz ze stowarzyszeniami kibiców zostały wezwane do złożenia wyjaśnień jutro, 5 marca 2018 roku, podczas nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Ligi. 

- Decyzja sędziego oraz delegata PZPN o niekontynuowaniu zawodów była jak najbardziej słuszna. Żaden mecz nie może być rozgrywany, gdy istnieje zagrożenie dla bezpieczeństwa jego uczestników. To, co się stało w Gliwicach, jest absolutnie niedopuszczalne. Takie akty chuligaństwa zasługują na najwyższe potępienie i trzeba je zwalczać jak najsurowszymi środkami - powiedział prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

- Oczekujemy od organów państwa wsparcia oraz szybkiego zatrzymania i ukarania sprawców. Ekstraklasa S.A. oraz Komisja Ligi dopilnują, aby kluby wyegzekwowały zakazy stadionowe nałożone na osoby, które doprowadziły do przerwania zawodów - dodał prezes Animucki.

źródło: Ekstraklasa SARedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]