"Daniel Smuga może może podbić ekstraklasę" ()

Daniel Smuga jeszcze kilka miesięcy temu grał w Mazovii Mińsk Mazowiecki. Na piątym poziomie rozgrywkowym mierzył się z takimi drużynami jak Bzura Chodaków, Tęcza Łyse, czy KS Łomianki. Teraz Daniel Smuga przebywa z Górnikiem Zabrze na zgrupowaniu na Cyprze, a w sobotę podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2019 roku.
– Z Igorem Angulo Daniel może stworzyć bardzo ciekawy duet. Nie tylko strzela dużo goli i asystuje, ale też świetnie spełnia założenia taktyczne. Jeśli zostanie otoczony odpowiednią opieką oraz zaufaniem, może podbić ekstraklasę. Tego jestem pewny – uśmiecha się Łukasz Chmielewski, trener trzecioligowej Victorii Sulejówek, w której barwach jesienią Smuga strzelił 11 goli i ośmiokrotnie asystował. W dużej mierze dzięki niemu beniaminek jest w tym sezonie jedną z rewelacji rozgrywek.
– Chociaż zastąpienie Daniela nie będzie łatwą sprawą, bardzo się cieszę, że się rozwinie. Moją ambicją jest to, żeby umożliwić swoim zawodnikom awans na wyższy poziom. Przez pół roku nie nauczyłem go gry w piłkę, mogłem tylko korzystać z tego, co umie, doradzać i budować jego pewność siebie. Trzeba pamiętać o trenerach z Mińska, którzy bardzo umiejętnie wprowadzali go do młodzieżowego futbolu – podkreśla Chmielewski.

źródło: Przegląd Sportowy



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]