Czy Marcin Urynowicz przebije się do składu Górnika? ()

Marcin Urynowicz skutecznie walczy o miejsce w kadrze Górnika. W sobotę wpakował młodzieżowej drużynie Spartaka Moskwa (6:2) cztery gole i potrzebował do tego zaledwie 48 minut. Napastnik dwukrotnie wykorzystał rzut karny, trzecią bramkę zdobył po rzucie rożnym, a czwartą po szybkiej akcji. Urynowicz zaciekle walczy o miejsce w pierwszym zespole, bo jesienią wiele spotkań oglądał z trybun. 
Na boisko wchodził osiem razy, ale zawsze z ławki. - Dokładnie przeanalizowaliśmy ligowe mecze Marcina pod kątem tego, co od niego oczekiwaliśmy, a ile dał drużynie oraz czy chłopak może się rozwinąć – przyznawał trener Marcin Brosz. Klub zastanawiał się nad wypożyczeniem piłkarza do Odry Opole. Trener dał mu jednak szansę, najpierw pojechał z zespołem na obóz do czeskiego Kravare, a później do Ayia Napy. 21-latek się zawziął i pokazał, że jest w dobrej formie.
W ekstraklasie gola jeszcze nie strzelił, ale wiosną powinno się to w końcu zmienić. W Zabrzu brakuje dublerów dla Igora Angulo. David Ledecky został odsunięty od zespołu, bo wiosną grał słabo. Rafał Wolsztyński i Krzysztof Kiklaisz leczą kontuzję - w tym sezonie nie wzmocnią drużyny. Konkurentem Urynowicza może być jednak Daniel Smuga. Najlepszy strzelec III ligi jest nominalnym skrzydłowym. - Smuga może grać na prawej i lewej pomocy, ale także w ataku – zaznacza Brosz.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]