Pawał Bochniewicz: Trener Brosz namawiał mnie już w czerwcu ()

Pawał Bochniewicz trafił na wypożyczenie do Górnika z włsokiego Udinese. - Trener Marcin Brosz na przyjście do Zabrza namawiał mnie już w czerwcu - opowiada stoper młodzieżowej reprezentacji Polski.
Do Udine Bochniewicz trafił z Regginy jesienią 2015 r., ale dopiero kilka tygodni temu zaliczył debiut w seniorach. W dwóch meczach Pucharu Włoch spędził na boisku w sumie 107 min. I chociaż zaprezentował się dobrze, zdecydował się na powrót do Polski. - Wolę grać w ekstraklasie, niż Serie A oglądać z ławki rezerwowych. Interesowało się mną kilka polskich klubów, ale trener Brosz jako jedyny dzwonił regularnie i zachęcał, żebym dołączył do jego drużyny - opowiada wychowanek Wisłoki Dębica.
Bochniewicza bardzo chwalił za sumienność, umiejętność przewidywania wydarzeń na boisku i przygotowanie taktyczne trener reprezentacji Polski U-21 Czesław Michniewicz. Po stopera młodzieżówki ustawiła się kolejka chętnych z polskiej ligi, na czele z Legią Warszawa. - Rozmawiałem z mistrzami Polski, ale warunkiem transferu była sprzedaż Michała Pazdana. Nic z tego nie wyszło, a Górnik był bardzo konkretny, więc wybrałem Zabrze - opowiada "SE".

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]