Forum
 

Włoskie kluby zainteresowane Mateuszem Wieteską? ()

Mateusz Wieteska okazał się świetnym letnim strzałem transferowym Górnika. Błyskawicznie zaaklimatyzował się na Śląsku i z miejsca wywalczył silną pozycję w środku zabrzańskiej defensywy.
Uwagę obserwatorów zwróciła także niespotykana wcześniej skuteczność obrońcy pozyskanego z Legii Warszawa. 
Nic zatem dziwnego, że młodzieżowym reprezentantem Polski zainteresowały się kluby z Włoch – najbardziej podobno Cagliari i Genoa.
Ewentualna przeprowadzka gdziekolwiek za granicę w przypadku Wieteski nie jest jednak wcale sprawą prostą. Dlatego, że prawo pierwokupu stopera zagwarantowała sobie Legia, która tej zimy może odzyskać perspektywicznego gracza za 400 tysięcy złotych. Gdyby natomiast do transferu powrotnego na Łazienkowską miało dojść dopiero po zakończeniu sezonu 2017-18 – cena wzrośnie do 500 tysięcy złotych (odstępne zostało ustalone progresywnie, w miarę przedłużania pobytu obrońcy w Zabrzu jest coraz wyższe; w kulminacyjnym momencie może osiągnąć 700 tysięcy PLN).
Umowa jest tak skonstruowana, że Górnik co prawda może sprzedać Wieteskę za granicę na własną rękę, ale w praktyce bez porozumienia z Legią zupełnie się to zabrzanom nie opłaca. Tym bardziej, że klub z Roosevelta ma z kolei z góry ustalony procent od następnej sprzedaży Mateusza przez Legię.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online