Forum
 

Marcin Brosz podsumował pierwsze zimowe zgrupowanie ()

Trener Górnika Zabrze Marcin Brosz podsumowuje pierwsze tegoroczne zgrupowanie drużyny i sparing z Karviną.
» Za Górnikiem pierwsze zgrupowanie w 2018 roku. Wszystkie cele udało się zrealizować?
Marcin Brosz: - Zdecydowanie tak, choć oczywiście pewnym problemem zawsze były urazy, które nas nie ominęły. Kiedy pracuje się z liczną grupą piłkarzy, zawsze jest pewne ryzyko kontuzji. Szczególnie na początku roku, gdy zajęcia są ciężkie, a warunki pogodowe trudne. Generalnie jednak było bardzo dobrze. Myślę o warunkach na zgrupowaniu i sobotnim sparingu. 

» W meczu z Karwiną nie zagrało kilku ważnych piłkarzy, szczególnie w drugiej linii.
- Mówimy o Rafale Kurzawie, Szymonie Matuszku i Szymonie Żurkowskim. Wszyscy narzekają na urazy, ale zdaniem sztabu medycznego nie są to poważne dolegliwości. Wynikają raczej z przeciążeń, więc teraz mamy kilka dni czasu, by doprowadzić tych zawodników do pełnej sprawności. Tak, by na Cyprze byli do naszej dyspozycji od pierwszego dnia.

» Na zgrupowaniu było kilkunastu piłkarzy młodych i bardzo młodych. Jaką wystawi im pan ocenę?
- Wysoką. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w treningi, widać, że chcą się rozwijać. Dziś widzieliśmy ich na boisku. Generalnie było dobrze, choć oczywiście jeden mecz rozegrany na początku stycznia nie może być pretekstem do wystawiania jednoznacznych ocen. Nasza przewaga polega na tym, że widzieliśmy ich także w treningu i licznych gierkach, gdzie wiele rzeczy widać bardzo dobrze. To jest wielki plus zgrupowań, kiedy spędza się z piłkarzami w zasadzie cały dzień. Można dostrzec pewne niuanse, które w innej sytuacji czasami umykają. Mam dziś porównanie, jak zachowywali się pierwszego i ostatniego dnia pobytu w Czechach. Zapewniam, że często różnica była naprawdę widoczna. Oczywiście na plus.

» Przy drugim golu asystę zaliczył Daniel Smuga, jeden z dwóch piłkarzy, którzy pojawili się w Górniku po zimowej przerwie. Jak go pan ocenia?
- W tym wypadku też nie mogę mówić tylko o 45 minutach meczu, ale o pracy, którą wykonał przez cały tydzień. Jestem z niego zadowolony, choć oczywiście czeka chłopaka jeszcze wiele pracy. Mówimy o Smudze, ale przecież tak młodych piłkarzy było o wiele więcej. Kilku z nich pierwszy raz zagrało w meczu seniorów, wielu pierwszy raz było na zgrupowaniu drużyny seniorskiej, gdzie obciążenie są o wiele większe niż w juniorach. W końcu pierwszy raz zagrali dla kibiców w pierwszym zespole Górnika przeciwko drużynie występującej w najwyższej klasie rozgrywkowej silnej ligi czeskiej. Trzeba o tym pamiętać. Jeżeli ktoś mnie pyta o młodych piłkarzy, to chętnie podaję przykład Szymona Żurkowskiego sprzed dwunastu miesięcy. Po podobnych sparingach nikt o niego nie pytał, był jednym z wielu sprawdzanych piłkarzy. W jakim miejscu jest dziś?

» Wspomniany Smuga pojedzie z Górnikiem na Cypr?
- Sportowo decyzja jest na „tak”, ale muszą zostać załatwione pewne formalności.

» W Czechach było 27 piłkarzy. Ilu poleci na Cypr?
- Mniej więcej podobna liczba, choć może dojść do kilku zmian. Nasze rezerwy grały mecz kontrolny z CLJ i mam sygnał, że dwóch chłopaków dało pozytywny sygnał. Zobaczymy… Kadra na zgrupowanie zostanie ogłoszona krótko przed wylotem.

źródło: Górnik Zabrze SSARedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online