Forum
 

Mateusz Wieteska: Dużo pracujemy nad defensywą ()

- To miłe uczucie, gdy trener na ciebie stawia. Mam nadzieję, że i w okresie przygotowawczym udowodnię sztabowi, iż na to jesienne zaufanie zasłużyłem - mówi obrońca Górnika Zabrze, Mateusz Wieteska.
» Przełom starego i nowego roku służy podsumowaniom, więc podsumujmy: za panem najfajniejsze miesiące w piłkarskim życiu?
Mateusz Wieteska: - Pewnie tak. Udało się zagrać wszystkie mecze jesienne w lidze, a na tym - gdy trafiałem do Zabrza - zależało mi najbardziej: by grać jak najwięcej. 

» Jak to jest być „niezastąpionym”?
- Miłe uczucie, gdy trener na ciebie stawia. Mam nadzieję, że i w okresie przygotowawczym udowodnię sztabowi, iż na to jesienne zaufanie zasłużyłem.

» Trochę dziwnie będzie, gdy mecz z Wisłą w Płocku przyjdzie panu oglądać z trybun...
- Szkoda, że ta pauza kartkowa przydarza się akurat między rundą jesienną a wiosenną. Ale stało się. Nie myślę o tym niefarcie, ale o tym, by jak najlepiej naładować baterie na cały rok.

» Wiedział pan, że jest tak skutecznym snajperem?
- Wiedziałem, że piłka w „szesnastce” mnie szuka i... potrafi znaleźć. W pierwszej lidze strzeliłem trzy bramki, teraz w Górniku mam już cztery i bardzo chciałbym ten dorobek powiększyć.

» Z drugiej strony - obrońców rozlicza się i z tego, co w ich „sieci”. I jak tu wypada ocena?
- Przy większości straconych bramek pewnie można było coś więcej zrobić - tak pewnie myśli każdy stoper, każdy obrońca. Dużo pracujemy nad defensywą, nad tymi elementami, które trener nam po każdym meczu wskazywał.

» Kiedy podpisywał pan umowę z Górnikiem, spodziewał się pan takiej rundy w wykonaniu beniaminka?
- Wiedziałem, że drużyna się buduje, że trzy nowe osoby potrzebują czasu na wkomponowanie się. Więc... trochę mnie te nasze sukcesy zaskoczyły. Ale i oczywiście zdopingowały. Jak już jesteśmy tam, gdzie jesteśmy w tabeli, to... nie można spaść niżej.

» Mierzy się pan czasem z myślą: „Kurcze, gram o mistrzostwo Polski!”?
- Jesteśmy wysoko w tabeli, więc pewnie każdy z chłopaków takie myśli ma.

» I nie stresuje pana ta myśl?
- Nie. Mam nadzieję, że wiosnę rozpoczniemy dobrze, i żadnych powodów do stresu nie będzie.

Więcej w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online