Adrian Gryszkiewicz wykorzysta swoją szansę? ()

W kadrze Górnika trenującej w „Buly Arena Kravare” jest młody zawodnik Gwarka Zabrze Adrian Gryszkiewicz. - To silny piłkarz pod względem motorycznym, dobrze przygotowany siłowo i biegowo, a do tego nieźle zaawansowany technicznie. To kolejny chłopak od nas, który ma szansę zrobienia kariery w ligowej piłce - ocenia zawodnika Gwarka Janusz Kowalski, wychowawca wielu świetny ligowych graczy z młodzieżowego klubu z Zabrza-Biskupic. 
Czy Gryszkiewicz, to piłkarz pokroju innego zawodnika Gwarka Szymona Żurkowskiego, który do Górnika trafił 1,5 roku temu i szybko zrobił wielką karierę, stając się w krótkim czasie pierwszoplanową postacią drużyny prowadzonej przez Marcina Brosza.
- To inna charakterystyka i inna pozycja. Adrian jest środkowym obrońcą i wiadomo, gra na tej pozycji wymaga pewnego doświadczenia. Na pewno jednak to bardzo dobrze rokujący zawodnik. Jak mówię, ma świetne warunki fizyczne, 188 centymetrów wzrostu, dobrze gra w powietrzu. Obserwowany był przez kilka innych klubów. W Górniku trenował dwa tygodnie i trener Brosz zdecydował, że już teraz może się znaleźć w pierwszym zespole - mówi szkoleniowiec Gwarka.
18-letni Gryszkiewicz trenuje w Gwarku już od 8 lat. To chłopak z Bytomia. Kto wie, czy wiosną nie pójdzie w ślady niewiele od siebie starszych kolegów i kibice nie zobaczą kolejnego odkrycia w talii trenera Brosza.
Dodajmy, że jednym z zespołów, które zainteresowane były ściągnięciem do siebie młodego obrońcy Gwarka Zabrze, był Piast. Gryszkiewicz zdecydował się jednak na to, żeby spróbować swojej szansy w Górniku. – Obserwując to, jak gra i jak funkcjonuje Górnik, to jak najbardziej może dostać tam swoją szansę – uważa trener Janusz Kowalski.
Gryszkiewicz dostał zgodę na treningi z zespołem Górnika. Jeśli chodzi o sprawy formalne, to sprawa zostaje do ustalenia pomiędzy zabrzańskimi klubami.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]