Górnik musi szukać środkowych obrońców ()

Do pierwszego ligowego meczu w tym roku jeszcze prawie miesiąc czasu, ale w Zabrzu już muszą główkować nad tym, jak w inauguracyjnym spotkaniu z Wisłą Płock 9 lutego zestawić środek obrony.
Ostatnie ligowe spotkanie w zeszłym roku z Cracovią, z wielu względów było dla zabrzan fatalne. Nie chodzi już tylko o porażkę 0:4, ale też o konsekwencje i kartki, które zobaczyli wtedy Mateusz Wieteska oraz Dani Suarez. Obaj nie będą mogli zagrać za miesiąc przeciwko Wiśle z Płocka. 
Kogo w takim razie trener Marcin Brosz wystawi w pierwszym tegorocznym ligowym meczu na środku defensyw? - To pytanie do trenera. Moja opinia jest jednoznaczna, w okresie przygotowawczym, kiedy w perspektywie jest trudne wyjazdowe spotkanie, tak trzeba zgrać ze sobą duet środkowych obrońców, żeby nie było problemów - podkreśla Stanisław Oślizło. Wieloletni kapitan Górnika i jeden z najlepszych stoperów w historii polskiej piłki dodaje.
- Kiedy latem trafił do nas Michał Koj, to, jak dobrze pamiętam zaczynał na pozycji stopera. Jest to alternatywa. To jedna rzecz, kolejna, to znalezienie drugiego zawodnika na tę pozycję. Moim zdaniem powinno się szukać pośród tych graczy, których mamy. Jest na przykład Szymon Matuszek, który gra wprawdzie jako defensywny pomocnik, ale w roli środkowego obrońcy też na pewno by sobie poradził. Trzeba będzie jednak szukać zastępstwa za niego do środka pola, no ale tutaj jest na przykład Maciej Ambrosiewicz – mówi była gwiazda Górnika.
Stanisława Oślizłę pytamy, co w takim razie z lewą obroną, gdzie „etat” ma przecież Koj? – Jest Karwot, który na pewno ma umiejętności, żeby grać, ale musi się wziąć za siebie, bo w ostatnim czasie mocno się zaniedbał i przez to grzał ławę – zaznacza Stanisław Oślizło.

Więcej w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]