Jutro Górnik wyjeżdża na obóz do Kravare ()

W poniedziałek - podobnie jak większość klubów ligowych - przygotowania do wiosny w ekstraklasie zaczyna Górnik Zabrze.
Młodzież stanowić ma znaczącą część ekipy, która już w poniedziałek ruszy do Kravare. Paradoksalnie, nie wszyscy jesienni piłkarze beniaminka mogą być pewni wyjazdu. I nie chodzi wcale wyłącznie o rekonwalescentów, czyli np. Rafała Wolsztyńskiego albo Krzysztofa Kiklaisza. - Jesteśmy po podsumowaniu jesieni w wykonaniu drużyny i poszczególnych graczy. A że zasady w naszym klubie były i są klarowne, być może ci, którzy - naszym zdaniem - nie osiągnęli zakładanego poziomu, nie znajdą się w kadrze na obóz - deklarował trener zabrzan, Marcin Brosz.
Brosz nie chciał wprost zdradzać listy nazwisk tych piłkarzy, przy nazwiskach których postawił znak zapytania w rubryce „Kravare”. Ale z odpowiedzi na medialne pytanie niektóre jej elementy można odtworzyć. - Pamiętajmy, że część zawodników przychodziła do nas w określonym kontekście: mieli do odegrania rolę w zespole walczącym o awans do ekstraklasy. Na przykład doświadczony Sandi Arczon miał w tamtym czasie dawać jakość; impuls niezbędny do podjęcia tej walki. W przypadku Davida Ledeckiego z kolei analizujemy jego rozwój piłkarski w minionych miesiącach - tłumaczył opiekun zabrzan. I nie przesądzał jednoznacznie, że dla Słoweńca i Czecha miejsce na zgrupowaniu znajdzie! To samo zastrzeżenie dotyczy Marcina Urynowicza.
Do Kravare pojedzie Erik Grendel, choć... pod dużą presją. - W jego przypadku kluczowe jest zdrowie. Miał poważną kontuzję, długo dochodził do zdrowia. Dla niego to będzie ważny obóz; sprawdzian, na ile po tamtych kłopotach jest w stanie wytrzymać intensywność zajęć - zaznacza szkoleniowiec Górnika. - Za nim bardzo trudny rok. Również mentalnie, bo przecież żaden piłkarz - a już na pewno nie taki, który ma umiejętności i ambicje porównywalne z Erikiem - nie lubi przesiadywania na ławce.
Reasumując: listy uczestników obozu w Czechach oraz zgrupowania w Ayia Napa mogą się dość znacząco różnić. Dotyczy to zarówno ewentualnych rozstań z klubem, jak i potencjalnych nowych twarzy. O tych pierwszych - na przykład w kontekście Rafała Kurzawy - trener mówić jednak nie chciał. - Staram się nie koncentrować na rzeczach, na które nie mam wpływu - wyjaśniał.
Nad transferami do klubu też się nie rozwodził. - Poznaliście już, panowie, filozofię budowy klubu - zaznaczał krótko. Ma to oznaczać, że angażu ligowych gwiazd przy Roosevelta na pewno nie będzie...

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]