Marcin Brosz: Chcemy zrobić wszystko, byśmy byli mocniejsi ()

Piłkarze Górnika Zabrze przygotowania do ekstraklasowej „wiosny” rozpoczną w poniedziałek wyjazdem na zgrupowanie do Czech, potem polecą na Cypr. - Wiosną chcemy być mocniejsi - powiedział trener Marcin Brosz. 

Zabrzanie po awansie byli rewelacją ligi. Na własnym stadionie przegrali tylko raz, w ostatnim meczu roku z Cracovią 0:4. Tegoroczną część rozgrywek zakończyli na trzecim miejscu z identycznym dorobkiem co Lech Poznań i stratą dwóch punktów do liderującej Legii Warszawa.

- Podsumowujemy to, co się nam udało, ale i wyciągamy wnioski z naszych błędów, porażek. Chcemy zrobić wszystko, byśmy byli mocniejsi. Ten rok dla klubu był udany: gra, pełne trybuny, pozytywny odbiór Górnika – ocenił Brosz.

Jesienią jego zespół grał "żelazną" jedenastką, zmiany zdarzały się raczej z konieczności.

- Dla dalszego rozwoju piłkarzy potrzebna jest zdrowa konkurencja, musimy ją zwiększać. Bo rozwój zawodników oznacza rozwój klubu. Taką strategię obraliśmy półtora roku temu i będziemy się jej trzymać – dodał trener.

Unikał podawania konkretów transferowych, zarówno po stronie "strat", jak i "zysków". Przyznał, że szukając nowych graczy, w pierwszej kolejności będzie szukał wśród wychowanków, a potem na zewnątrz.

W czeskim Kravare zabrzanie przygotowywali się poprzedniej zimy.

- Ten ośrodek się sprawdził. Do autokaru w poniedziałek wsiądzie kilku nowych zawodników, którym przyglądaliśmy się już wcześniej. Na koniec pobytu zagramy z MFK Karvina na dwa składy – stwierdził Brosz.

Podkreślił, że o wyborze cypryjskiej Ayia Napy na miejsce drugiego obozu zadecydowała klasa sparingpartnerów.

- Zagramy tam z FC Teplice (Czechy), Astrą Giurgiu (Rumunia), drużyną U-23 Spartaka Moskwa, który ma świetne szkolenie młodzieży oraz dwoma zespołami występującymi w Lidze Europejskiej, czyli Austrią Wiedeń i Partizanem Belgrad – wyjaśnił szkoleniowiec.

Nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy po udanej „jesieni” w Zabrzu sam miał propozycje zmiany klubu.

Zauważył, że ostatnie grudniowe mecze przyniosły mu spory materiał do analizy.

- Końcówka roku była bardzo intensywna i dała nam odpowiedzi na wiele rzeczy. To nie jest wszystko jeszcze tak, jak byśmy chcieli. Ostatni mecz (0:4 z Cracovią) był ważnym momentem. Zobaczyliśmy, że kluczem jest bycie zespołem, realizacja pewnych rzeczy. Wydawało się, że wszystko funkcjonuje, a jednak nas w pewnych momentach "zabrakło". Takich sytuacji musimy unikać – powiedział Marcin Brosz.

Górnik rywalizację ligowa wznowi wyjazdowym meczem z Wisłą Płock 9 lutego.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]