Legia i kluby Bundesligi zainteresowane Rafałem Kurzawę ()

Rafał Kurzawa, który jesienią zaliczył 11 kluczowych podań w lidze, ma ważny kontrakt z zabrzańskim klubem do 30 czerwca 2018 roku. Od 1 stycznia może już podpisać umowę z nowym pracodawcą, obowiązującą od lata. Istnieje również opcja, że skrzydłowy zostanie wykupiony w obecnym okienku transferowym. 
Kurzawą interesują się 1.FC Koln i SC Freiburg. "Koziołki" szukają wzmocnień na wielu pozycjach, w tym właśnie w drugiej linii. Kurzawę obserwowali także przedstawiciele SC Freiburg. Niemieckie kluby nie przedstawiły jednak jeszcze oficjalnej oferty. 1.FC Koln potrzebuje nowych graczy już zimą, Freiburg buduje zespół na kolejny sezon.
W Zabrzu nie zamierzają na początku roku pozbywać się kluczowego gracza drużyny. Za zawodnika, któremu kończy się latem kontrakt, Górnik nie zarobi więcej niż pół miliona złotych. Poza tym dla Kurzawy zmiana klubu przed mundialem w Rosji może być niekorzystna. Pomocnik, który w ubiegłym roku zadebiutował w kadrze narodowej w meczu towarzyskim z Meksykiem, ma szansę na wyjazd na mistrzostwa świata.
Czy 24-letni gracz przedłuży umowę z Górnikiem? Klub z Roosevelta przedstawił mu niedawno drugą ofertę, z kolejną podwyżką. Piłkarz nie podjął jeszcze decyzji. Bez problemu jednak tę propozycję może przebić Legia Warszawa, która jest zainteresowana pozyskaniem dobrze wyszkolonego zawodnika. Przy Łazienkowskiej Kurzawa będzie mógł więcej zarobić, ale o wiele trudniej będzie mu o miejsce w podstawowym składzie. Nadal też realny jest transfer do Lecha Poznań.
- Na miejscu Rafała na pewno nie wyjeżdżałbym za granicę. W Bundeslidze może przepaść. Ma świetną lewą nogę, jego atutem są stałe fragmenty gry, ale ma też sporo braków. 1. FC Koln potrzebuje zawodników szybszych i lepszych pod względem przygotowania kondycyjnego. Kurzawa musi także poprawić organizację gry – przekonuje Radosław Gilewicz, były napastnik, który w przeszłości walczył o utrzymanie w Bundeslidze z Karlsruher SC. - W Legii też będzie mu trudno. W Zabrzu nie ma konkurencji, a przy Łazienkowskiej spotka się z nową sytuacją. Rafał ma za sobą dopiero jedną dobrą rundę w ekstraklasie, radziłbym mu zostać na kolejny sezon w Górniku. Może zespół awansuje do europejskich pucharów? Na zmianę klubu ma jeszcze czas – radzi Gilewicz.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]