Chińczycy chcą Igora Angulo ()

To byłaby dla Górnika wielka strata. Chińskie kluby zainteresowane są pozyskaniem najlepszego snajpera ekstraklasy Igora Angulo. W grę wchodzi też Athletic Bilbao.
O tym, że kończący za niewiele ponad trzy tygodnie 34 lata doświadczony napastnik może w zimowym okienku transferowym zmienić klub, pisze hiszpańska "Marca". Sportowy dziennik informuje o zainteresowaniu osobą Angulo zarówno jego macierzystego Athletic Bilbao, gdzie zawodnik uczył się piłkarskiego abecadła i gdzie stawiał pierwsze kroki w zawodowym futbolu, a także o kierunku chińskim. 
"Zespół baskijski chce wzmocnić swoją linię ataku biorąc pod uwagę wiek Artiza Aduriza (36). Jego zainteresowanie jest nastawione na Igora Angulo, który jest najlepszym strzelcem w polskiej lidze, w której zdobył 19 bramek. Pozyskaniem piłkarza mogą też być zainteresowane kluby z Chin" - informuje "Marca".
O przyszłość piłkarza, który póki co odpoczywa na krótkich wakacjach, "Sport" pyta Marcina Matuszewskiego. To menedżer zawodnika, znany w świecie muzyki jako Duże Pe, który sprowadził Angulo do Górnika. Czy faktycznie najlepszy snajper rewelacyjnej jesienią jedenastki z Zabrza może teraz trafić do Chin? - Nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam - mówi z uśmiechem znany rapowiec, a jednocześnie piłkarski menedżer.
Matuszewski dodaje. - Do mnie nic jeszcze nie dotarło. Jestem w kontakcie z Igorem, a więcej będę wiedział po jego powrocie do Polski. Tutaj trzeba by przede wszystkim pytać klub czy jest jakaś oferta, bo piłkarz mógłby ewentualnie odejść dopiero po tym, jak zainteresowany nim klub dobije targu z Górnikiem - tłumaczy.
Zresztą ewentualny transfer Angulo do Chin to jedna sprawa, a zainteresowanie Athletic, które w tym sezonie mocno dołuje, będąc po 17 kolejkach Primera Division dopiero na 12 miejscu, to kolejna rzecz. Sprawę ewentualnego przejścia Angulo do Athletic pilotuje jedna z baskijskich agencji piłkarskich, z którą piłkarz współpracował przed laty.
Angulo w Polsce pojawi się w weekend. Zabrzanie przygotowania do sezonu rozpoczynają bowiem w najbliższy poniedziałek. Co będzie dalej z jego przyszłością pokażą najbliższe tygodnie?

Więcej w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]