Górnik nominowany w kategorii drużyna roku ()

3 lutego w Warszawie odbędzie się Gala tygodnika "Piłka Nożna", podczas której zostanie podsumowany 2017 rok w polskim futbolu. Dziś kapituła przedstawiła nominacje w kategorii Drużyna Roku. W tym gronie znalazło się miejsce dla zabrzańskiego Górnika. 

Nominacje w kategorii Drużyna Roku:

Arka Gdynia
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa
Reprezentacja Polski

"GÓRNIK ZABRZE - Rewelacyjny beniaminek, który ostatecznie dojechał na metę jesieni na trzecim miejscu tabeli Lotto Ekstraklasy. Dziś trudno uwierzyć w okoliczności awansu Górnika (awans o punkt kosztem Zagłębia Sosnowiec i Miedzi Legnica), który marsz w górę tabeli Nice 1 Ligi zaczął dopiero wiosną.
Już w najwyższej klasie rozgrywkowej zabrzanie zaprezentowali futbol w wydaniu na tak, taki, który podoba się każdemu: pełen zaangażowania, bazujący na dobrym przygotowaniu fizycznym, autorstwa w większości młodych piłkarzy w przewadze wyszperanych na Śląsku, a kiedy uzupełniony o obcokrajowców, to z jakością najlepszego strzelca całej ligi Igora Angulo. Można doszukać sie podobieństw do Górnika Adama Nawałki, ale trzeba oddać Marcinowi Broszowi, że autorski projekt, który stworzył przy Roosevelta, powinien służyć za wzór dla większości klubów w Polsce. Dziś Górnik znów jest wizytówką Zabrza, mecze u siebie są wielkim wydarzeniem na Śląsku (średnia prawie 22 tysiące widzów!), a przed wiosną zespół ma nie zostać osłabiony, tylko walczyć o pełną pulę." - czytamy w najnowszym numerze tygodnika PN.


źródło: Górnik Zabrze SSA / Piłka NożnaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]