Forum
 

Szymon Żurkowski: Będziemy jeszcze mocniejsi ()

Szymon Żurkowski- Może takie spotkanie, jak to z Cracovią da nam jeszcze więcej do myślenia, co poprawić - mówi pomocnik Górnika Zabrze, Szymon Żurkowski. 

» Pierwszą część sezonu kończycie na trzecim miejscu, z dorobkiem 36 punktów na koncie. Przed rozgrywkami nie spodziewaliście się chyba, że będzie aż tak dobrze, prawda?
Szymon Żurkowski: - Nikt się tego nie spodziewał, ale my swoją ciężką pracą na treningach, chęcią rozwoju zapracowaliśmy sobie na to. Wprawdzie z Cracovią dostaliśmy kubeł zimnej wody, ale wyciągniemy wnioski i poprawimy błędy tak, żeby w rundzie rewanżowej było jeszcze lepiej.

» Co było punktem zwrotnym dla zespołu w tym, że wszystko zaskoczyło i zaczęliście wygrywać seriami?
- Takim momentem było spotkanie ze Stomilem Olsztyn, jeszcze w rozgrywkach pierwszej ligi, gdzie przegrywaliśmy 0:2, żeby przekonująco wygrać potem 4:2. Od tej pory nabraliśmy pewności siebie i zaczęło dobrze iść. Jeżeli chodzi o ekstraklasę, to na pewno pomogły pierwsze mecze na początku sezonu, grane z Legią czy Wisłą Kraków, gdzie nie tylko graliśmy dobrą piłkę, ale jeszcze wygrywaliśmy. Mieliśmy też spotkania, w których przegrywaliśmy, a mimo to wyszliśmy na pozytywny wynik, tak, że takie mecze też dodały skrzydeł. Na pewno pomagało też granie u siebie przed taką publiką i w takiej atmosferze. Wiadomo, że wtedy każdy chce grać, zapieprzać na boisku i rozwijać się. Myślę, że o to w tym wszystkim chodzi. (...)

» Przez osiem kolejek byliście na czele ekstraklasy. Nie żal, że nie uda się przezimować na tym pierwszym miejscu do lutego?
- Nie jest to duża strata, bo nie jest to koniec sezonu, nie jest to koniec granie. Był to tylko ostatni mecz w tym roku. Może takie spotkanie, jak to z Cracovią da nam jeszcze więcej do myślenia, co poprawić. Na pewno z tego meczu wyciągniemy odpowiednie wnioski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online