Lech Poznań chce Rafała Kurzawę ()

To byłaby olbrzymia strata dla zabrzan. „Kolejorz" zainteresowany jest ściągnięciem do siebie jednego z liderów Górnika - Rafała Kurzawę.
Kurzawa jest jedną z rewelacji rundy jesiennej. To po jego świetnych podaniach Igor Angulo i inni zabrzanie regularnie trafiają do siatki. W jednej rundzie Kurzawa nazbierał w ekstraklasie podobną liczbę asyst, co Konstantin Vassiljev czy Vadis Odjidja-Ofoe w całym poprzednim sezonie! Estończyk miał ich wtedy na koncie 13, Belg - o jedną mniej. Lewonożny pomocnik Górnika już teraz na swoim koncie ma ich 12.
Kurzawie za pół roku kończy się kontrakt z Górnikiem. W przeciwieństwie do kolegów z zespołu, Tomasza Loski, Szymona Matuszka czy Adama Wolniewicza, którzy w ostatnich dniach przedłużyli umowy z zabrzańskim klubem, on tego nie uczynił. – Rozmowy trwają. Jeżeli cokolwiek się wydarzy, to będziemy o tym na bieżąco informować – mówi krótko Bartosz Sarnowski, prezes Górnika. Przypomnijmy, że - zgodnie z przepisami - na sześć miesięcy przed końcem obecnego kontraktu, zawodnik może podpisać umowę z nowym pracodawcą. W przypadku Kurzawy ów termin to 1 stycznia...
Równolegle 24-letnim piłkarzem interesuje się Lech, który jesienią nie spisywał się tak, jak oczekiwałyby tego klubowe władze i kibice klubu z Wielkopolski. „Kolejorz" chętnie pozyskałby Kurzawę.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]