Kamil Kosowski: Górnikowi przydałyby się wzmocnienia szerokiej kadry ()

- Jeżeli Górnikowi czegoś brakuje, to trochę bardziej doświadczonej ławki rezerwowych, tak, żeby trener miał pole manewru - uważa Kamil Kosowski, były reprezentant Polski i ekspert Canal+.
» Czy nie jest tak, że rywale już Górnika rozszyfrowali i teraz, z każdym kolejnym meczem, jest im trudniej?
Kamil Kosowski: - Po części tak, ale nie przykładałbym do tego większej wagi. Górnik ma bardzo wiele elementów, z których potrafi zrobić zysk. Jest bardzo dobry stały fragment, jest Angulo, jest piłka prostopadła czy nie do zabiegania Żurkowski. Tak, lider ma bardzo wiele do zaproponowania. Jeżeli to wszystko się utrzyma plus chłopcy będą bardzo dobrze przygotowani fizycznie, to do końca sezonu będą grali o wszystko.

» Czy zabrzanom nie przydałaby się jeszcze mocniejsza konkurencja w zespole i jeszcze silniejsza ławka rezerwowych?
- To jest jedyne, czego Górnik nie ma. Choć tak naprawdę nie możemy powiedzieć, że zmiennicy, którzy wchodzą, nic nie wnoszą. W piątkowym meczu z Lechią mieliśmy na boisku kolejnego nastolatka Krzysztofa Kiklaisza – przyp. red., który o mało nie zdobył pięknego gola. Jeżeli Górnikowi czegoś brakuje, to trochę bardziej doświadczonej ławki rezerwowych, tak, żeby trener miał pole manewru, bo za chwilę zaczną się kartki, oby nie kontuzje. Co do kartek, to moim zdaniem dwie w meczu z Lechią powinien był zobaczyć kapitan Górnika i musiałby pauzować w kolejnym spotkaniu, choć akurat jego mógłby zastąpić Ambrosiewicz. Gorzej natomiast ma się sytuacja, kiedy trzeba będzie zastąpić środkowych obrońców czy skrzydłowych.

» Górnik jest drużyną, która jest w stanie walczyć o mistrzostwo Polski?
- Hmm… Nie wiem czy poradzą sobie w dłuższej perspektywie, bo sezon jest długi. Na pewno potrzebne są wzmocnienie, nie chodzi o pierwszą jedenastkę, ale o szerszą kadrę, o wzmocnienie konkurencji, bo tylko tak można podnieść swój poziom. Ale z drugiej strony, jeśli Górnik będzie grał tak, jak gra, to jestem przekonany, że do końca będzie walczył o wszystko. Zespół pokazuje, że gra bez kompleksów, choć im bliżej będzie końca, im bliżej będzie szans na sukces, tym presja będzie większa i zobaczymy czy wtedy piłkarze Górnika temu podołają.

Więcej w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]