Co z kontraktami piłkarzy Górnika? ()

Zimą Górnik powinien utrzymać skład, ale latem możliwe będą zagraniczne transfery najlepszych piłkarzy - pisze katowicki "Sport".
Największy znak zapytania kibice mogą postawić przy nazwiskach Rafała Kurzawy i Tomasza Loski. Wszystko dlatego, że kontrakty pomocnika i bramkarza obowiązują jedynie do 30 czerwca 2018 roku, co oznacza, że już po 1 stycznia obaj zawodnicy mogliby podpisać nowe kontrakty z innymi drużynami, a Górnik byłby zmuszony albo do ich sprzedaży w ostatniej chwili (czyli za „grosze”), albo pożegnałby ich po sezonie za darmo.

Rozmowy są
Dlatego nadstawiliśmy ucha tu i ówdzie, by „wybadać” stan na dzień dzisiejszy. Konkretów i oficjalnych informacji żadna ze stron jeszcze nie chce udzielać, ale informacje mogą być optymistyczne dla kibiców Górnika. Na 99 procent żaden z kluczowych zawodników tej zimy nie odejdzie, ani klub nie chce się osłabiać, a zawodnicy czują, że mogą w tym sezonie osiągnąć z Górnikiem bardzo dobry wynik. Jeśli chodzi o wspominanych Loskę i Kurzawę to rozmowy z klubem trwają i bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest kompromis, czyli przedłużenie wygasającej umowy. Ale na pewnych zasadach, czy uzgodnieniach, jakimi mogą być zapisane kwoty odstępnego czy zielone światło na zagraniczny transfer po sezonie. Według naszej informacji szybciej sprawa może zostać załatwiona z Tomaszem Loską. Przedstawiciele klubu chcieliby jeszcze przed świętami mieć jasność co do obu piłkarzy, wszystko po to, aby potem skupić się na przygotowaniach do wiosny. Wiadomo jednak, że obaj piłkarze zwrócili na siebie uwagę i choć w rachubę nie wchodzą transfery do innych polskich klubów, to jednak wszystko zawsze jest kwestią ceny i oferty. Teoretycznie nic strasznego dla fanów zabrzan nie powinno się wydarzyć, ale nie wiadomo co się stanie, jeśli na biurku prezesa Górnika wyląduje bardzo atrakcyjna finansowo oferta.

Nie myślą o transferach
W spekulacjach transferowych pojawiają się także i inne nazwiska piłkarzy Górnika, którzy swoją dobrą grą zwrócili na siebie uwagę. Chodzi np. o Damiana Kądziora, który wykonał gigantyczny skok jakościowy. Pomocnik odniósł się jednak do wszystkich plotek. – Nie skupiam się nad tym, czy jakiś klub się mną interesuje. Jestem całym sercem z Górnikiem, oddaje dla klubu swoje zdrowie i gram na 100 procent. Wiadomo, każdy ma w życiu jakieś marzenia, ale mam z Górnikiem do zrealizowania fajny cel, więc nie ma o czym mówić – przyznał Kądzior. Podobną deklarację miał złożyć także obrońca Mateusz Wieteska, choć on ma jednak zapisaną w umowie kwotę odstępnego.
– Sztab rozpoczął budowę zespołu, teraz jest kontynuacja. Prawdopodobne, że dostaniemy oferty - gramy jak gramy, nietrudno zgadnąć, kto może je dostać. Są prowadzone rozmowy i są konkretne oferty z klubu. Część zawodników się do nich odniosła – przyznał jakiś czas temu prezes klubu z Roosevelta, Bartosz Sarnowski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]