Igor Angulo na celowniku klubu z Bilbao? ()

Czy najlepszy snajper Górnika Zabrze Igor Angulo zimą opuści klub? Według doniesień hiszpańskiego dziennika "MARCA" jest to możliwe.
Pochodzący z Bilbao napastnik Górnika imponuje w tym roku skutecznością. Najpierw został królem strzelców pierwszej ligi, teraz jest na najlepszej drodze do korony w ekstraklasie. Mało tego, po meczu z Wisłą Kraków, gdzie strzelił 19. gola w ekstraklasie, Angulo w klasyfikacji Złotego Buta zajmuje czwarte miejsce, tuż przed Robertem Lewandowskim. Do miejsca na podium brakuje mu jednego puntu! Warto wiedzieć, że jest to klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie.
Igor Angulo jest wychowankiem Athletic Bilbao, klubu przeżywającego w obecnym sezonie spore problemy w LaLiga. Zajmuje dopiero szesnaste miejsce w rozgrywkach. Pojawiły się głosy, aby w zimowym okienku dokonać takich wzmocnień, które poprawią sytuację strzelecką klubu.
Dyspozycja Igora Angulo nie uszła uwadze Hiszpanom. Sugeruje się, że trener Cuco Ziganda może zainteresować się kupnem napastnika Górnika Zabrze. Trudno jest póki co wyrokować, jak jest w rzeczywistości, gdyż Angulo podpisał jakiś czas temu nowy kontrakt z 14-krotnym mistrzem Polski i ma być jego zawodnikiem do końca czerwca 2020 roku. Sam Angulo wielokrotnie podkreślał, że w Górniku czuje się bardzo dobrze, gdyż odpowiada mu atmosfera, co pozwoliło mu na rozwinięcie kariery sportowej. Wiadomo jednak, że marzeniem Hiszpana, czego nie ukrywał, jest powrót do klubu, gdzie zaczął swoją przygodę z piłką nożną.
Wartość rynkową Igora Angulo szacuje się na ok. 200 tys. euro. Jeżeli dojdzie do negocjacji, być może cena ulegnie zwiększeniu. "MARCA" podaje kwotę 600 tysięcy euro. Tylko, czy Górnik pozbędzie się zawodnika, który ściąga na trybuny rzesze kibiców? Zimą wszystko się wyjaśni.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]