Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:0 (0:0) ()

W meczu 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał w Warszawie z Legią 0:1 (0:0). Bramka: Kasper Hämäläinen (85.).
Żółte kartki: Pasquato - Suárez, Ledecký, Wieteska. Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 24 981.

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 28. Łukasz Broź, 34. Iñaki Astiz, 5. Maciej Dąbrowski, 14. Adam Hloušek - 18. Michał Kucharczyk (76, 8. Cristian Pasquato), 31. Krzysztof Mączyński, 75. Thibault Moulin, 6. Guilherme (90, 3. Tomasz Jodłowiec), 22. Kasper Hämäläinen - 11. Jarosław Niezgoda (62, 99. Armando Sadiku).

Górnik: 1. Tomasz Loska - 3. Adam Wolniewicz, 4. Mateusz Wieteska, 15. Dani Suárez, 14. Michał Koj - 9. Damian Kądzior (83, 6. Bartłomiej Olszewski), 22. Szymon Matuszek, 27. Szymon Żurkowski (87, 11. David Ledecký), 7. Rafał Kurzawa - 25. Łukasz Wolsztyński (59, 28. Maciej Ambrosiewicz), 17. Igor Angulo.

Mecz przerwany w 31. minucie na 9 minut i w 70. minucie na 13 minut z powodu zadymienia boiska.