Szymon Żurkowski: Liczy się końcowy efekt ()

Pomocnik Górnika Szymon Żurkowski swoją postawą na boiskach ekstraklasy spowodował, że stał się bardzo mocnym punktem zespołu, a zabrzanie są najlepszą drużyną po 15. kolejkach. - Osobiście to nie jest dla mnie wielkie zaskoczenie, bo ciężko pracowaliśmy i na to sobie po prostu zapracowaliśmy, z czego bardzo się cieszymy - mówi Szymon Żurkowski. - Czas na świętowanie będzie... po zakończeniu ligi. Niektórzy mówią o nas jako o mistrzach jesieni, ale liczy się końcowy efekt, czyli mistrzostwo Polski. Ze swojej strony mogę powiedzieć tylko, że na pewno będziemy się starać ze wszystkich sił - dodaje Żurkowski.
W meczu z Lechem Poznań młody pomocnik strzelił debiutanckiego gola w ekstraklasie. - Pierwszą myślą było to, żeby po prostu oddać strzał na bramkę Lecha. Wcześniejsze moje strzały były „soczyste”, ale bramkarze je bronili. W meczu z Lechem piłka trochę mi „zeszła”, ale wpadło (śmiech). Bramkę zadedykowałem wszystkim tym, którzy nas wspierają, nie tylko tym na stadionie, ale nawet przed telewizorami. Fani niosą nas do osiągania jeszcze lepszych wyników.
Wiele osób czeka, aż Górnik „spuchnie”, ale drużynie sił nie brakuje. - Dokładnie. Pokazaliśmy w meczu z Lechem, że pod tym względem jest bardzo dobrze i sił nie brakuje, ani nie będzie brakowało w kolejnych spotkaniach - mówi Żurkowski.

na podstawie "Sport".Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online