Prezydent Zabrza: Będzie czwarta trybuna ()

- Wszyscy jesteśmy zaskoczeni takimi wynikami. Jeszcze nie tak dawno nikt nie dawał nam szans na awans do ekstraklasy, a teraz mało że gramy wśród najlepszych, to jeszcze jesteśmy na pierwszym miejscu – mówi prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik. 

Miasto jest większościowym udziałowcem Górnika, a prezydent miasta nie raz pokazał, że ma decydujący wpływ na to, co dzieje się w klubie. Teraz ma duże powody do zadowolenia. Po sobotnim meczu z Lechem Poznań (3:1), który zdecydował o tym, że 14-krotni mistrzowie Polski zostali symbolicznym mistrzem jesieni, prezydent Mańka-Szulik spotkała się ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami.
- Po meczu z Lechem była okazja do spotkania przy torcie dla zwycięzców - mówi pani prezydent. - Pora była późna, ale okazja była szczególna. Porozmawiałam ze sztabem szkoleniowym, była okazja do uściśnięcia dłoni piłkarzom. Przyznam, że był to wyjątkowy wieczór.
- Szczególne słowa uznania i gratulacje należą się tutaj szkoleniowcowi. W krótkim czasie udało mu się stworzyć drużynę, która nie tylko awansowała do ekstraklasy, ale gra też efektowną piłkę.
- Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że tak się wszystko potoczy i będą taki wyniki. Tutaj trzeba by sobie zadać pytanie, gdzie byliśmy rok temu? Trzeba się cieszyć z tego co jest, ale też wyciągać odpowiednie wnioski na przyszłość i dalej pracować.
- Wszyscy jesteśmy zaskoczeni. Jeszcze nie tak dawno nikt nie dawał nam szans na awans do ekstraklasy, a teraz mało, że gramy wśród najlepszych, to jeszcze jesteśmy na pierwszym miejscu. Zespół idzie w lidze jak burza. Jeszcze raz trzeba tutaj podkreślić pracę trenera Brosza i jego mądrą politykę. Do tego dochodzi konsekwentna, codzienna praca zawodników, a także ich determinacja. Miasto też stara się stworzyć takie warunki, żeby wszystko było stabilne i klub oraz drużyna mieli jak najlepsze warunki do rozwoju. (...)
- Jeszcze nie tak dawno był czas, że próbowano nam wmawiać, że stadion Górnika będzie za duży. W swoich działaniach jesteśmy jednak konsekwentni. Czwarta trybuna powstanie. Miasto w krótkim czasie zdobyło się na duży wysiłek finansowy. Tempa nie zwalniamy, a temat nie schodzi z naszych biurek. Staramy się o pozyskanie środków z zewnątrz, a zarząd Areny dysponuje funduszami na kolejne etapy prac. Tworzony jest nowy budżet i na przełomie roku będzie można więcej powiedzieć o konkretnym terminie oddania ostatniej trybuny.

Więcej w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online