Igor Angulo: Musimy robić wszystko, aby podtrzymać naszą formę i dobre wyniki ()

- Czy strzelę w tym sezonie 30 goli? Nie skupiam się na liczbach, na swoich indywidualnych statystykach – przekonuje znakomity hiszpański snajper, Igor Angulo. 

Lech postawił się wam w sobotnim meczu. Czy to było jedno z najtrudniejszych spotkań w sezonie?

- Trafiliśmy na trudnego rywala, ale wiedzieliśmy, że czekać nas będzie twarda walka. W II połowie w pewnym momencie cierpieliśmy, przeciwnik strzelił gola, ale my odpowiedzieliśmy trzecią bramką i sięgnęliśmy po bardzo ważne punkty.

Pierwszy raz w karierze zdobył pan tyle bramek, bo aż 16, w jednej rundzie.

- Wcześniej nie zdarzyło mi się, aby miał na koncie tyle goli, ale najważniejsze jest to, że zakończyliśmy rundę na pierwszym miejscu w tabeli. Jesteśmy mistrzami jesieni, to jest bardzo cenne. Musimy robić wszystko, aby podtrzymać naszą formę i dobre wyniki.

Jaki ma pan plan na dalszą część sezonu. Strzelenie 30 goli, czy więcej?

- Nie skupiam się na liczbach, na swoich indywidualnych statystykach, ale jestem nastawiony na to, aby pomóc drużynie. To jest dla mnie kluczowe.

Na półmetku sezonu regularnego Górnik jest na szczycie tabeli ekstraklasy. Dla was, beniaminka, to zapewne coś wyjątkowego?

- Tak, czujemy się z tym świetnie, ale nie zdobyliśmy tytułu mistrzowskiego. Trzeba w następnych spotkaniach kontynuować to, co do tej pory robiliśmy. Na pewno wygrane spotkania, wysoka pozycja w tabeli, wpływa na nas bardzo pozytywnie. Takie rzeczy wzmacniają nas mentalnie.

Gdyby ktoś panu powiedział kilka miesięcy temu, że pańska drużyna będzie najlepszym zespołem pierwszej rundy, jak by pan zareagował?

- A gdyby takie słowa padły rok temu... Dla nas to coś niesamowitego, że jesteśmy tak wysoko. W zeszłym roku byliśmy w I lidze, ale graliśmy dobry futbol i awansowaliśmy. W ekstraklasie osiągamy dobre wyniki, oby tak dalej.

Spotkanie z Lechem obserwowała rekordowa w tym sezonie publika, ponad 24 tysięcy kibiców.

- Nasz stadion za każdym razem jest pełny i kibice zawsze niesamowicie nas wspierają. Dzięki nim jesteśmy silniejsi!

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]