Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1:0 (0:0) ()

W meczu 11. kolejki LOTTO Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał na własnym stadionie Piasta Gliwice 1:0 (0:0). Bramka: Igor Angulo (82. - karny).
Żółte kartki: Żurkowski - Papadopulos, Sedlar. Czerwona kartka: Jakub Szmatuła (79. minuta, Piast, za obrazę sędziego). Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 22 708.
W 90. minucie Igor Angulo (Górnik) nie wykorzystał rzutu karnego (Dobrivoj Rusov obronił).

Górnik: 1. Tomasz Loska - 3. Adam Wolniewicz, 4. Mateusz Wieteska, 15. Dani Suárez, 14. Michał Koj - 9. Damian Kądzior (70, 10. Erik Grendel), 22. Szymon Matuszek, 27. Szymon Żurkowski, 7. Rafał Kurzawa - 17. Igor Angulo, 25. Łukasz Wolsztyński (85, 20. Marcin Urynowicz).

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 20. Martin Konczkowski, 88. Uroš Korun, 91. Hebert, 5. Marcin Pietrowski - 11. Aleksander Jagiełło (85, 3. Denis Gojko), 25. Aleksandar Sedlar, 16. Patryk Dziczek (81, 31. Dobrivoj Rusov), 17. Joel Valencia - 7. Maciej Jankowski, 27. Michal Papadopulos (64, 14. Konstantin Vassiljev).