Hubert Kostka: To wielki skandal ()

Nie milkną echa skandalicznych decyzji sędziego z Warszawy Pawła Raczkowskiego, który najpierw skrzywdził Górnika w przegranym 1:2 meczu z Jagiellonią, a następnie w piątkowym z Cracovia (3:3). W obu spotkaniach, ten były menedżer jednej z dużych sieci handlowych, podyktował przeciwko jedenastce z Zabrza aż cztery karne, pokazał 13 żółtych i trzy czerwone kartki, a dodatkowo w Krakowie odesłał na trybuny trenerów Marcina Brosza i Marka Kasprzyka. 
- Mój sąd o sędziach jest jednoznaczny i to nie zmieniło się od czasu, kiedy sam prowadziłem jeszcze ligowe zespoły. Niestety, jest grupa ludzi, która nie potrafi iść z postępem – nie owija w bawełnę Hubert Kostka, jeden z najlepszych bramkarzy w historii polskiej piłki, który mistrzostwo Polski z Górnikiem zdobywał i jako piłkarz i jako szkoleniowiec.
Kostka nie zostawia, na krzywdzącym ostatnio zabrzan Raczkowskim, suchej nitki. – Ewidentnie widać, że to osoba, która jest do Górnika uprzedzona. Nie ma co do tego wątpliwości, skoro w dwóch meczach przeciwko jednej drużynie dyktuje tyle karnych, dodatkowo pokazując wiele żółtych i czerwonych kartek. Już po meczu w Białymstoku powinny być wobec niego wyciągnięte konsekwencje i więcej meczów Górnika nie powinien był prowadzić. Ja zresztą mam wielkie zastrzeżenia do tych, którzy wyznaczają arbitrów na mecze. Jak można tak postępować? Jak można tydzień czy dwa później desygnować do sędziowania klubu, który się ewidentnie skrzywdziło, tego samego sędziego? – pyta retorycznie Kostka i dodaje.
- Ten ostatni mecz Górnika, to wielki skandal, a potem jeszcze słyszy się wypowiedź szefa Kolegium Sędziów, który broni czegoś, czego obronić się nie da. Gdyby nie decyzje Raczkowskiego, to dziś Górnik byłby liderem ekstraklasy – mówi Kostka.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]