Przewodniczący Kolegium Sędziów broni sędziego Raczkowskiego ()

Po piątkowym meczu w Krakowie, Przewodniczący Kolegium Sędziów Zbigniew Przesmycki, rozesłał maila do sędziów i kierowników ekstraklasowych drużyn, który odnosił się do pierwszego rzutu karnego, który sędzia Paweł Raczkowski podyktował w meczu Cracovia – Górnik.
„Od razu, na gorąco, po przeczytaniu o „kontrowersyjnym rzucie karnym” dementuję to stwierdzenie. Otóż to był ewidentny karny i brawa dla sędziego za podjętą decyzję!” – napisał Przesmycki i dalej dokonał analizy rzekomego faulu Szymona Żurkowskiego na Michale Heliku.
Zupełnie co innego miał do powiedzenia w niedzielę, w studiu Canal + w programie „Liga+”, sędziowski ekspert Sławomir Stempniewski. - To napastnik szuka kontaktu z obrońcą, który jest pasywny i widać, że chce uniknąć tego kontaktu. Staje jak struna i próbuje wycofać się z całej akcji, ale napastnik to wykorzystuje. Michał zagrywa piłkę w drugą stronę, a biegnie nie za piłką. To jest nabieranie. Jestem tego zdania, że zamiast zaklinać rzeczywistość, trzeba po prostu zmierzyć się z problemem i wytknąć sędziemu błąd, zamiast poklepywać go po plecach. To będzie z pożytkiem dla wszystkich, a przede wszystkim z pożytkiem dla sędziego, który wcale nie sędziuje tak cudownie, tylko robi błąd. To lepsze niż utwierdzać go w tym, że zrobił dobrze – mówił Stempniewski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]