Michał Probierz: Górnik to bardzo ambitny zespół ()

Po ponad rocznej przerwie, Michał Probierz znów spotka się w ekstraklasie z Górnikiem Zabrze, w którym spędził ważne lata swojej kariery. Trener Cracovii nie ukrywa, że dla ligi to znakomita wiadomość, że klub z Roosevelta znów gra z najlepszymi.
- Chyba świętej pamięci Krzysiek Maj przekonał gdzieś na górze wszystkich, że warto, by Górnik awansował, bo graniczyło to z cudem. Fajnie, że się udało i tyle ludzi chodzi na stadion. To bardzo ambitny zespół. Bazuje na bardzo dobrej organizacji i stałych fragmentach gry. To bardzo duże atuty - zaznacza trener krakowian. Największe zagrożenie stanowić będą jednak kontrataki. - Górnik się na nich opiera. Potrafi się bardzo szybko znaleźć pod polem karnym rywala. To bardzo istotne, by ograniczyć mu pole do grania - twierdzi. Dobre wyniki zabrzan to dla niego jednak żadna niespodzianka. - Zespoły z I ligi zawsze wchodzą rozpędzone. W zeszłym roku było tak samo. Teraz podobnie jest też z Sandecją Nowy Sącz, która radziła sobie z bojach z czołówką. Beniaminkowie to zespoły ukształtowane, długo grały ze sobą. U nas nastąpiły dużo większe zmiany - podkreśla Probierz.
W jego zespole gotowy do gry jest już Miroslav Czovilo, który ostatnio zszedł z kontuzją. - Ktoś mu spadł na kolano. To był przypadek. Nie miało to związku z wcześniejszym urazem - twierdzi. W miejsce pauzującego za kartki Kamila Pestki po raz pierwszy zagra na lewej obronie w podstawowym składzie Lennard Sowah. Niewiadomą jest jeszcze kwestia Javiego Hernandeza. - Jeśli dotrze jego certyfikat, będzie mógł zadebiutować - kończy Probierz.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]