Ustawianie meczów? Górnik oczyszczony z zarzutów ()

- Nie było nietypowych i podejrzanych zakładów bukmacherskich w pierwszej lidze z udziałem Górnika Zabrze - zapewnia Adam Gilarski, rzecznik dyscyplinarny PZPN-u.
Adam Gilarski, który stoi na czele Komisji Dyscyplinarnej, na początku lipca wszczął postępowanie wyjaśniające w związku z podejrzeniami dotyczącymi niedozwolonych zakładów bukmacherskich związanych z Górnikiem Zabrze.  - Zajęliśmy się tym między innymi po tym jak wyszło na jaw, że Adam Danch został poddany przez kibiców badaniu wariografem - przyznaje rzecznik dyscyplinarny.
- Dochodzenie właśnie zostało zakończone - mówi „Sportowi” Adam Gilarski. - Nie było nietypowych i podejrzanych zakładów bukmacherskich w pierwszej lidze z udziałem Górnika Zabrze. Firmy bukmacherskie dokładnie przeanalizowały zakłady, jakie były zawierane na mecze drużyny na zapleczu ekstraklasy. Im również zależało na tym, aby skrupulatnie sprawę zbadać, bo przecież w przypadku jakiś niejasnych sytuacji, bukmacherzy również mocno na tym tracą - dodaje rzecznik dyscyplinarny. Piłkarska centrala zajmie się jeszcze sprawą Adama Dancha.
- Będziemy wyjaśniać, dlaczego piłkarz poddał się badaniu wykrywaczem kłamstw. Z informacji prasowych wiemy, że był to pomysł kibiców Górnika. Danch na to przystał. Bardzo dziwna sytuacja, która jeszcze nie miała miejsca w Polsce. Chcemy porozmawiać z nim na ten temat. To nie będzie przesłuchanie, tylko zostanie poproszony o złożenie wyjaśnień - dodaje Gilarski. Obecny gracz Arki Gdynia zdecydował się na badanie wariografem w czerwcu. Specjalista, obsługujący wykrywacz kłamstw, zadał mu około dziesięciu pytań związanych z obstawianiem meczów. Wyniki były pozytywne dla Dancha.

Więcej w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]