Wybudują czwartą trybunę ()

Około 60 milionów złotych - tyle ma kosztować budowa czwartej, ostatniej trybuny na Arena Zabrze. Jedna trzecia tej kwoty jest już praktycznie do dyspozycji miasta. - Tak jak konsekwentnie budowaliśmy drużynę, tak jesteśmy konsekwentni w modernizacji stadionu im. Ernesta Pohla - mówi prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik. 

Komplet widzów ogląda mecze Górnika na stadionie w Zabrzu. Wygrane spotkania z Legią i Wisłą Kraków obejrzało blisko 23 tysiące kibiców. W tej sytuacji aż prosi się o wybudowanie czwartej, brakującej trybuny. Jak zapewnia prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, trybuna powstanie.

Nikt się nie zbliżył
- Jesteśmy konsekwentni w realizowaniu naszych zadań. Tak jak konsekwentnie budowaliśmy drużynę, tak jesteśmy konsekwentni w modernizacji stadionu im. Ernesta Pohla. W pierwszym etapie zrealizowaliśmy obiecane 3/4 stadionu. Teraz kolejne zadania, kolejne etapy. Na nową część przeniesione zostały biura. Przeniesiona została sala pucharowa. W części przy ul. Roosevelta otwarty został klub fitness czy też sklep. Teraz czas na szatnie dla zawodników i przestrzeń dla dziennikarzy. Piłkarze, czyli ci najważniejsi, nie doświadczają jeszcze do końca zmian zachodzących na obiekcie, ale wkrótce to się zmieni – podkreśla prezydent Mańka-Szulik.
Budowa Areny Zabrze rozpoczęła się w sierpniu 2011 roku. Pierwszy etap, budowy trzech trybun, miał trwać 20 miesięcy. Wszystko przeciągnęło się w czasie, dlatego pierwsze ligowe spotkanie rozegrano dopiero w lutym 2016 roku. Było to starcie z Ruchem podczas Wielkich Derbów Śląska. Stadion ma obecnie pojemność 24 563 miejsc i właśnie tyle kibiców oglądało spotkanie z Niebieskimi 21.02.2016. To rekord frekwencji.
Dwa ostatnie ligowe mecze z Legią i Wisłą, z powodu strefy buforowych, oglądało po 22708. Żadne z pozostałych 24 ligowych gier w tym sezonie nawet nie zbliżyło się do tej liczby.

Element kampanii?
Docelowo nowy stadion, z czwartą trybuną, ma mieć pojemność 31 871 miejsc. De facto, w budżecie na budowę ostatniej trybuny zachodniej są pieniądze z gwarancji Polimexu. Jak mówi prezydent Mańka-Szulik, w depozycie jest 19 milionów złotych, które mogą być przeznaczone na realizację kolejnego etapu zadania. Wprawdzie środki muszą być uwolnione na drodze sądowej decyzji, ale mogą one stanowić 1/3 kosztów budowy czwartej trybuny.
- Raz jeszcze podkreślam, skoro podjęliśmy się zadania modernizacji stadionu im. Ernesta Pohla w ramach którego powstało 3/4 stadionu, to musi być zrealizowany również kolejny etap. Nikt nie buduje sobie nowego domu, zostawiając starą przybudówkę. Idziemy konsekwentnie do przodu – podkreśla prezydent Zabrza.
Kibice Górnika uważają, że budowa nowego stadionu będzie częścią kampanii wyborczej Małgorzaty Mańki-Szulik. Kolejne wybory samorządowe zaplanowane są na listopad 2018 roku. Prezydent miasta nie zgadza się z taką opinią.
– Nie patrzę na realizację zadań przez pryzmat wyborów. Nie patrzę na realizację zadań przez pryzmat kupowania sobie głosów. Rozpoczęta realizacja będzie kontynuowana. Wcześniej jednak musimy dokonać analizy projektu, bo część zadań, jak np. loże biznesowe, zostały przeniesione już do wybudowanej części. To zapewne obniży koszty. Jeszcze raz podkreślę, że rozpoczęte zadania będziemy kontynuować. Czy przed wyborami czy po wyborach - inwestycja musi być zakończona - podkreśla prezydent Mańka-Szulik.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]