Igor Angulo: Mam nadzieję, że zostanę w Zabrzu jeszcze dłużej ()

Górnik Zabrze wygrał już dwa mecze u siebie i dwukrotnie bohaterem zabrzan był Igor Angulo, który - zgodnie z tradycją - otrzymał od Stanisława Sętkowskiego koguta. - Kurza ferma? Nie założę jej, nie nadaję się do tego – mówi hiszpański snajper, który jest w fenomenalnej formie. 

W każdym meczu zdobywa pan bramki.
Igor Angulo: - W sobotę co uderzyłem, to trafiałem do bramki. Potrafię znaleźć się w dobrych sytuacjach i gdy tylko jest okazja, strzelam. Mam też porządne wsparcie ze strony kolegów. Strzelam gole, bo jestem przecież napastnikiem. To należy do moich zadań.

Są jednak wątpliwości dotyczące drugiego gola. Niektórzy przypisują to trafienie panu, a inni uznają za samobójczą bramkę gracza Wisły Ivana Gonzaleza.
- Muszę tę akcję zobaczyć na powtórkach. Ale najbardziej istotne jest to, że był gol, mocno nacisnęliśmy wtedy rywala, i zakończyliśmy spotkanie zwycięstwem.

Czy kiedykolwiek w swojej długiej karierze rozpoczął pan lepiej rozgrywki ligowe?
- Mamy za sobą trzy kolejki i trochę tych bramek strzeliłem. Nie przypominam sobie podobnego sezonu. Ważne, aby ta seria trwała dłużej.

Jaki jest pański sekret?
- Nie ma w tym niczego wyjątkowego, po prostu poświęcam się temu, co robię, ciężko pracuję na to. To nie jest tak, że tylko wychodzę na murawę i biegam przez 90 minut, bo haruję na treningach, utrzymuję się w odpowiedniej formie fizycznej. Pracowałem solidnie latem i nadal to robię. Podobnie przygotowywałem się do sezonu jak wcześniej. Zresztą w pierwszej lidze też często trafiałem do siatki i tak samo byłem nastawiony mentalnie, czyli miałem w głowie hasło: „wyjdź na boisko i strzel tyle bramek, ile się da”. Ten miniony sezon był naprawdę dla nas niesamowity. Awansowaliśmy do ekstraklasy i w niej dobrze sobie radzimy.

To było trudniejsze spotkanie niż mecz z Legią?
- Tak, bo rywal strzelił dwa gole i w końcówce trochę cierpieliśmy. Ale wszystkie te trzy spotkania w ekstraklasie to były trudne, twarde i bardzo wymagające starcia.

Ile zamierza pan zdobyć bramek w tym sezonie?
- Nie podam konkretnej liczby. Tak jak wspominałem wcześniej, będę próbował jak najwięcej, bo moje gole sprawiają, że Górnik zdobywa punkty.

Początek sezonu ma pan fenomenalny. Wiele klubów zaczęło zwracać na pana uwagę. Czy klub z Zabrza nie robi się dla Pana za mały?
- Skądże, Górnik to najlepszy klub w Polsce! Nie zamierzam nigdzie się ruszać, nie myślę wcale o innych klubach, ligach, miejscach... Mój kontrakt jest ważny przez rok, ale mam nadzieję, że zostanę w Zabrzu jeszcze dłużej.

Więcej w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]