Prezydent Zabrza: Stadion jest za mały. Zabieramy się do roboty... ()

Podczas przedsezonowej prezentacji drużyny Górnika Zabrze sporo mówiło się o... rozbudowie stadionu przy Roosevalta.
Wczoraj na Arenie Zabrze najpierw otwarto sklep kibica, który znajduje się w pasażu stadionu. Był on długo oblegany, bo także w nim prowadzono sprzedaż biletów na sobotni mecz z Legią. Szybko sprzedano wszystkie wejściówki na inauguracyjne spotkanie z mistrzami Polski. Starcie ze stołeczną drużyną zobaczy 22708 widzów. O godzinie 17 na promenadzie stadionu odbyła się prezentacja drużyny. Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik stwierdziła, że stadion jest za mały: - Zabieramy się do roboty, aby na Arenie mieściło się jeszcze więcej kibiców – mówiła pani prezydent, która wcześniej otrzymała kwiaty od prezesa Górnika Bartosza Sarnowskiego. Czwarta trybuna miałaby powstać w miejscu, gdzie stoi stary budynek, pozostałość dawnego zabrzańskiego obiektu. Na razie jednak konkretów dotyczących budowy brakuje.
Wczoraj kibicom, których pojawiło się około 1500, zaprezentowała się trójka nowych graczy: Michał Koj, Damian Kądzior, Mateusz Wieteska. Najwięcej braw zebrał pierwszy z nich. Wychowanek drużyn młodzieżowych Górnika ostatnie sezony spędził w Ruchu Chorzów. Kibice przywitali go, skandując: Witaj w domu!
- Dobrze wraca się do najlepszych kibiców w Polsce – zaznaczał Michał Koj. Bramkarz Tomasz Loska w śląskiej gwarze przekonywał, że drużyna jest bojowo nastawiona i Legia powinna się ich obawiać. Zadowolony opuszczał stadion siedmioletni maluch, który wyprowadzał piłkarzy na prezentację. Zawodnik Akademii Górnika Zabrze obchodził wczoraj urodziny. 1500 kibiców zaśpiewało mu "Sto lat"! Na prezentacji zabrakło Ołeksandra Szeweluchina, który wciąż nie ma jeszcze nowej umowy z klubem.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]