Górnik pod lupą PZPN. Niedozwolone zakłady bukmacherskie? ()

Polski Związek Piłki Nożnej bada, czy ktoś wpływał na wyniki meczów Górnika Zabrze w ostatnim sezonie. Blog "Piłkarska Mafia" informuje, że chodzi o podejrzenie niedozwolonych zakładów bukmacherskich.
Choć do rozpoczęcia rozgrywek ekstraklasy został niecały tydzień, nie milkną jeszcze echa awansu Górnika Zabrze do najwyższej klasy rozgrywkowej. 14-krotny mistrz Polski promocję wywalczył sobie dzięki świetnej formie w drugiej części rundy wiosennej, wygrywając sześć meczów z rzędu. Podopieczni Marcina Brosza zakończyli rozgrywki I ligi na drugim miejscu, wyprzedzając trzecie Zagłębie Sosnowiec o jeden punkt.

Choć wywalczenie awansu w takich okolicznościach z reguły budzi podziw, nie brakowało osób, zdaniem których postawa Górnika w minionym sezonie mogła budzić podejrzenia. Prezes PZPN, Zbigniew Boniek w czerwcowym wywiadzie dla Polsatu Sport stwierdził, że zabrzanie zaczęli grać lepiej dopiero wtedy, kiedy w klubie zrezygnowano z doświadczonych graczy.

- Czy wyjechać sobie do Czech i obstawić, że moja drużyna przegra to nie jest taki duży wysiłek? Drużyna Górnika Zabrze w pewnym momencie zaczęła stawiać na młodych. (...) Jak grali starzy to zdarzały się dziwne wyniki. Nic nie chcę sugerować, ale czujnym trzeba być - mówił szef polskiej piłki.

Na słowach cała sprawa się nie zakończyła. Blog "Piłkarska Mafia" poinformował, że rzecznik dyscyplinarny PZPN, Adam Gilarski wszczął postępowanie sprawdzające w sprawie Górnika. Gilarski ściąga od zakładów bukmacherskich informacje dotyczące meczów zabrzan w I lidze. Po ich przeanalizowaniu ma zdecydować czy ktoś (i kto) wpływał na przebieg meczów 14-krotnego mistrza Polski. Postępowanie ma się zakończyć pod koniec lipca tego roku.

źródło: pilkarskamafia.blogsport.com / SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]