Marcin Brosz zostanie trenerem reprezentacji Polski U-21? ()

Marcin Brosz jest jednym z kandydatów na następcę Marcina Dorny. W Zabrzu mają nadzieję, że szkoleniowiec nie opuści Górnika.
Trener Górnika znalazł się wśród potencjalnych kandydatów, którzy mogą objąć kadrę młodzieżową. Reprezentacja U-21 na mistrzostwach Europy wypadła fatalnie. Polacy w trzech meczach zdobyli tylko jeden punkt. Marcin Dorna źle przygotował drużynę do turnieju, nie potrafił też dojść do porozumienia z piłkarzami. 
W piłkarskiej centrali wysoko stoją notowania Marcina Brosza. Czy trener Górnika otrzymał już ofertę pracy z młodzieżówką? - Nie chcę się na ten temat wypowiadać. Jestem z drużyną na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu. Skupiam się na mojej pracy, na tym, aby jak najlepiej ją wykonać - mówi szkoleniowiec, który ma ważną umowę z klubem jeszcze przez dwa lata. Po awansie do ekstraklasy jego kontrakt został automatycznie przedłużony o kolejne 12 miesięcy. Skontaktowaliśmy się także z prezesem Górnika, Bartoszem Sarnowskim. - Nikt z PZPN-u nie rozmawiał z nami w sprawie trenera – zaznacza szef klubu.
Obecny szkoleniowiec Górnika potrafi świetnie pracować z młodymi graczami. Wprowadził do drużyny wielu nowicjuszy, którzy zrobili pod jego wodzą ogromne postępy. - Praca z młodzieżą to podstawa. Gdy podpisałem kontrakt z Górnikiem, ta kwestia była jedną z kluczowych. Wróciliśmy do ekstraklasy, ale co bardzo ważne udało się wprowadzić do zespołu wielu młodych chłopaków, którzy wciąż mają ogromne rezerwy - podkreśla Brosz.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]