Konrad Nowak negocjuje nowy kontrakt z Górnikiem ()

Konrad Nowak prowadzi rozmowy w sprawie nowego kontraktu z Górnikiem. Stara umowa kończy mu się 30 czerwca. - Klub przestawił mi nową propozycję i mogę teraz powiedzieć, że rozmowy trwają. Wspólnie z menedżerem chcielibyśmy, by ta sprawa wyjaśniła się jak najszybciej, najlepiej tuż po zakończeniu rozgrywek. Miałbym wówczas spokojną głowę i mógłbym myśleć o przygotowaniach do nowego sezonu. Nie chciałbym jednak wchodzić w szczegóły kontraktowe – mówi bardzo ostrożnie wychowanek Rozwoju Katowice, który znalazł się w dobrych rękach menedżerskich. Jego interesy reprezentuje bowiem Przemysław Pańtak, ten sam menedżer, który zajął się karierą Arkadiusza Milika, przyjaciela Nowaka.
Zabrzański pomocnik jest po ciężkiej kontuzji i operacji rekonstrukcji więzadeł krzyżowych, która miała miejsce jeszcze w zeszłym roku. Nie przeszedł z drużyną zimowego okresu przygotowawczego, więc trudno oczekiwać cudów, jeśli chodzi o jego powrót. Mimo wszystko „Kondzio” spisuje się z meczu na mecz coraz lepiej i zalicza kolejne epizody. Najpierw były 2 minuty w spotkaniu z Chojniczanką, potem 16 minut w grze wyjazdowej ze Stomilem, a ostatnio 24 minuty w Pruszkowie. Na ile minut liczy w niedzielę ten 22-letni, niezwykle zdolny pomocnik? - Ja liczę przede wszystkim na to, że trener da mi szansę gry. A w jakim wymiarze czasowym to już inna sprawa. Najważniejsze, że drużyna gra dobrze i zdobywa punkty. Jeżeli będzie taka potrzeba to wejdę na boisko i postaram się pomóc chłopakom. Na pewno jestem gotowy! - melduje „Sportowi” swoją chęć do gry z Podbeskidziem Nowak.
Sam zawodnik przyznaje, że czuje się coraz lepiej, a przede wszystkim – widzi postępy, jeśli chodzi o swoją formę fizyczną. Nie powinien mieć problemów nawet z wytrzymaniem 90 minut. W sytuacji, gdy kontuzjowany jest Szymon Matuszek, kapitan Górnika, Konrad może dostać możliwość gry w środku pola od początku.
- Gdy koledzy przygotowywali się do sezonu wiosennego, ja byłem w okresie rekonwalescencji i trenowałem indywidualnie. Ale to co innego, niż normalny obóz przygotowawczy. Dochodzenie do formy to w piłce dłuższy proces i mam nadzieję, że nowy sezon zacznę w pełni przygotowany. Z moim zdrowiem wszystko jest w porządku, co prawda czasami dolegają małe rzeczy, ale najważniejsze, że kolano jest sprawne – cieszy się Nowak.

Więcej w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]