Z Podbeskidziem bez Szymona Matuszka ()

Pech Szymona Matuszka. Wygląda na to, że kapitan Górnika Zabrze końcówkę sezonu będzie musiał oddać walkowerem.
W ostatnich minutach meczu ze Zniczem Pruszków Szymon Matuszek doznał kontuzji stawu skokowego i nie tylko nie zagra w niedzielnym spotkaniu, ale – prawdopodobnie – także w ostatniej kolejce, w wyjazdowej grze z Wisłą Puławy.
- Jestem po dokładnych badaniach u profesora Krzysztofa Ficka i już wstępnie było wiadomo, że zostały naderwane więzadła stawu skokowego. Ale może będzie boża łaska i jeszcze zagram w tym sezonie? Jak pech - to pech. Tak chciałem pomóc kolegom w tak udanej dla Górnika końcówce rozgrywek... Cały sezon się zapieprzało na boisku, by teraz wypaść z powodu kontuzji? Ponoć jednak medycyna czyni cuda - pociesza się Matuszek, który notował ostatnio bardzo udane występy. Kapitan trójkolorowych strzelił bramkę we wspomnianym spotkaniu ze Zniczem, jednak boisko opuszczał wyraźnie utykając.
Dla defensywnego pomocnika mecz z Podbeskidziem jest bardzo ważny z wielu względów, wszak urodził się w Cieszynie. W tym regionie kraju ma sporą rodzinę i jeszcze więcej przyjaciół...
- W jesiennym spotkaniu w Bielsku strzeliłem wyrównującego gola w 90 minucie i liczyłem, że teraz też pokażę się z dobrej strony. Tym bardziej, że połowa mojej rodziny z rejonu Podbeskidzia ma pojawić się w Zabrzu. Ta druga połowa... obejrzy mecz w telewizji. Bardzo bym chciał wybiec na boisko, ale muszę też pamiętać, że grając z kontuzją mogę jeszcze pogorszyć swoją sytuację zdrowotną. Rozsądek jest najważniejszy! - dodaje Matuszek, który w przypadku wygranej Górnika może się spodziewać ciągle odkładanej kołyski ze strony kolegów. - Żona ma już drugi termin i ten szczęśliwy dzień może nadejść jeszcze przed meczem – uśmiecha się Matuszek.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]