Kibice dumą Górnika. W niedzielę na Roosevelta znów będzie wysoka frekwencja ()

Piłkarze Górnika w niedzielę po raz ostatni w tym sezonie zagrają na własnym stadionie. Przy Roosevelta jest szansa na bardzo wysoką frekwencję.
Górnik w odróżnieniu od innych klubów z regionu nie ma problemów z frekwencją. Śląski klasyk z Katowicami zgromadził ponad 20 tysięcy osób. Tylu kibiców nie było w tym sezonie na żadnym spotkaniu I ligi. Poprzedni rekord też został pobity na meczu Górnika. W marcu spotkanie z GKS Tychy zgromadziło ponad 17 tysięcy kibiców. Sporo osób przyciągnęła także kwietniowa konfrontacja z Zagłębiem Sosnowiec – blisko 15 tys. Najgorszy wynik to mecz z Chojniczanką – niecałe 6 tys. widzów – ale spotkanie było rozgrywane w piątek, a przed tym starciem Górnik plasował się w tabeli dopiero na 9 miejscu i wydawało się, że nie ma już szans na awans do ekstraklasy. Zabrzanie wygrali cztery ostatnie mecze, nadal są w walce o drugie miejsce i przy Roosevelta w niedzielę liczą na bardzo dobrą frekwencję.
Dzisiaj klub informuje, że sprzedał już ponad 9,3 tysięcy biletów, a do meczu zostało jeszcze trzy dni. Aby powitać 100-tysięcznego kibica, licząc tylko 2017 rok, potrzeba niewiele ponad 13 tys. widzów. - I nie powinno być z tym problemu – zaznacza Adam Kompała, były gwiazdor Górnika, który jednak w tym dniu nie przyjedzie do Zabrza. - Mam złamaną nogę i problemy z chodzeniem. W przeciwnym razie na pewno bym pojechał – tłumaczy.
W niedzielę mają zostać pobite również inne rekordy, ponad 300 tysięcy widzów od momentu otwarcia stadionu oraz przekroczenie 200 tysięcy fanów na obiekcie w tym sezonie.
- Na Górnika kibice zawsze chodzili. Klub ma wiernych fanów. Poza tym poprawiły się warunki na Roosevelta. Jest nowy obiekt, to też przyciąga. Mieszkam w Rudzie Śląskiej, gdzie sympatie są podzielona na Górnika i Ruch. Wielu moich znajomych jeździ na Arenę Zabrze, wcześniej wykupuje wejściówki. To cieszy, że klub nie ma problemów z zapełnieniem stadionu. Po to go budowano – mówi Kompała. - Paradoksalnie, awans Górnika do ekstraklasy może wpłynąć na pogorszenie frekwencji. Jeśli Ruch spadnie, w najwyższej klasie rozgrywkowej będą tylko derby z Piastem. Nie będzie wtedy meczów z „Niebieskimi”, GKS Katowice, Zagłębiem Sosnowiec, czy Tychami – dodaje były król strzelców ekstraklasy.

źródło: Sport / własneRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]