Forum
 

Wielkie zainteresowanie meczem Kluczbork - Górnik ()

Już w sobotę mecz MKS Kluczbork – Górnik, który obejrzy z trybun komplet widzów. Ponad 1200 kibiców przyjedzie z Zabrza. Goście już teraz mocno chwalą klub z Opolszczyzny, który specjalnie dla nich podjął się nawet... modernizacji stadionu.
W sobotę w Kluczborku szykuje się wielkie piłkarskie święto. Mecz MKS-u z Górnikiem obejrzy komplet (oficjalnie – 2500) widzów. Niemal połowa z nich przyjedzie z Zabrza. Klub z Opolszczyzny udostępni fanom 14-krotnych mistrzów Polski całą trybunę odkrytą i specjalnie dla nich zmodernizuje stadion.

- Poprzesuwaliśmy bufory przy sektorze gości. Przenieśliśmy czy dostawiliśmy nowe ogrodzenia, by po prostu ten ponad tysiąc kibiców Górnika się zmieścił. Zgodnie z wymogami, zamontowaliśmy w dotychczasowym sektorze buforowym krzesełka. Przenosimy reklamy. Po prostu, wykonujemy drobne prace, które umożliwią nam przeprowadzenie zawodów na tak małym stadionie dla tak dużej liczby osób. Bardzo pomaga nam oczywiście MOSiR. Jak zwykle, w Kluczborku robimy wszystko, by było dobrze, ale jak najtaniej albo za darmo – mówi Wojciech Smolnik, prezes MKS-u.

To oczywiście nie jest jedyny ukłon w stronę zabrzan. Drobna logistyka związana jest z tymi kibicami kluczborskiego klubu, którzy mają wykupione karnety na trybunę odkrytą i trzeba będzie „przenieść” ich na sektory pod dachem.
Stadion w sobotni wieczór będzie pełny, ale jeszcze wczoraj każdy chętny mógł kupić bilet. To też w pewnym sensie odpowiedź na pytanie, czy gospodarze nie wypełniliby trybun po prostu swoimi kibicami, zamiast przyjmować aż tak wielką grupę ze Śląska.

- Graliśmy w tym sezonie wiele razy u siebie i jakoś kompletu nie było. Oczywiście, nie porównuję Górnika Zabrze do innych rywali, ale nie jest tak, by teraz brakowało biletów. Każdy mieszkaniec Kluczborka, jeśli tylko ma taką ochotę, może się w niego zaopatrzyć. Z moich informacji wynika, że Górnik i tak bardzo mocno wyselekcjonował swoich kibiców. Bo chętnych na ten wyjazd było cztery tysiące! - opowiada z uśmiechem prezes Smolnik.

Przy Roosevelta są bardzo wdzięczni kluczborskim działaczom. - Jest za co dziękować. Trzeba podkreślać, że nasza współpraca przy okazji tego meczu układa się wzorcowo. MKS jest bardzo dobrze zarządzany, niektórzy w ekstraklasie mogliby uczyć się od tak małego klubu – przekonuje Dawid Florek ze Stowarzyszenia Kibiców Górnika. (...)

Wyjazdowa lista „Torcidy” na Kluczbork zamknęła się na 1200 osobach (zbiórka odbędzie się o godz. 15:00 na dworcu PKP w Zabrzu). Kibice Górnika dotrą do miasta pociągiem specjalnym, a z dworca przemarszerują na stadion. Do tej liczby doliczyć też trzeba 40 fanów z Klubu Kibica Niepełnosprawnego oraz kilkudziesięciu partnerów biznesowych.

- Oczywiście, nie każdemu w Kluczborku udostępniają taką część stadionu – przyznaje przedstawiciel ze Stowarzyszenia Kibiców Górnika. - Standardowa liczba biletów dla kibiców gości to nieco ponad 300. Usłyszeliśmy jednak, że przed kilkoma laty zrobiliśmy na mieszkańcach Kluczborka wielkie wrażenie; do dziś wspominają nasz doping i zachowanie. A skąd w naszych szeregach takie zainteresowanie tym wyjazdem? Te mecze, które drużyna rozegrała wiosną, rozbudziły nadzieje kibiców, że jeszcze możemy powalczyć o ekstraklasę. Poza tym, to bliska podróż, a w dodatku w ostatnim czasie odwiedzamy małe sektory, wykorzystując pełne pule wejściówek. Nie wiem też, czy nie przeważyła ta słynna kluczborska bułka, którą są częstowani kibice gości...

Więcej w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online