Rośnie cena za Łukasza Wolsztyńskiego ()

Łukasz Wolsztyński robi w tym roku furorę. Jeśli nadal będzie tak grał, zabrzanom ciężko będzie zatrzymać go przy Roosevelta.
Pochodzący z Knurowa piłkarz wiosną w trzech spotkaniach strzelił 4 gole. Pomocnik jest skuteczny pod bramką rywali, ale także w środku pola. Trener Marcin Brosz chwali go za bramki, twardą i rozsądną grę. Na portalu transfermarkt przy jego nazwisku widnieje kwota 100 tys. euro, taką zapisano na początku marca, ale Wolsztyński solidnie pracuje na to, aby jego wartość była zdecydowanie wyższa.  - Kilka transferów z I ligi do ekstraklasy, między innymi Jacka Góralskiego (przeszedł z Wisły Płock do Jagiellonii Białystok) pokazało, że na zapleczu ekstraklasy są zawodnicy, którzy mają odpowiednią wartość sportową i potrafią radzić sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Atutem Łukasza Wolsztyńskiego jest wiek i historia, którą tworzy. Fenomenalnie rozpoczął piłkarską wiosnę, ale aby jego wartość wzrastała, musi podtrzymać formę. Jak złamie granicę 10 strzelonych goli w lidze, na pewno będzie godnie wyceniany – nie ma wątpliwości znany menedżer Paweł Zimończyk.
Wolsztyński jesienią strzelił gola, a wiosną dołożył cztery trafienia. - W Górniku jest dobrze prowadzony, podobnie jak Bartosz Kopacz, który też wcześniej był wypożyczany do niższych lig. To wyszło im na dobre – dodaje licencjonowany agent FIFA. W sezonie 2014/15 wiosną grał w II lidze w Limanovii, a w w 2015/16, także wiosną i również w trzeciej klasie rozgrywkowej, reprezentował klub z Legionowa. Jego kontrakt z Górnikiem wygasa 30 czerwca 2018 roku. - W następnym sezonie może grać już w ekstraklasie. Jeśli Górnikowi nie uda się awansować, Wolsztyński może otrzymać oferty latem z klubów ekstraklasy. Na pewno jest teraz pod baczniejszą obserwacją skautów, ale podobnie jest, w przypadku rywali. Nie jest już dla przeciwników anonimowym zawodnikiem – podkreśla Zimończyk.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online