Dzisiaj turniej Torcida Cup im. Jana "Bolka" Niesyto ()

25 stycznia minęło już piętnaście lat od śmierci Jana „Bolka” Niesyto. Dzisiaj odbędzie się turniej Torcida Cup ku pamięci nieodżałowanego rzecznika prasowego Górnika Zabrze.
Zmarły w wieku 61 lat „Bolek” cieszył się dużym szacunkiem całego środowiska sportowego, nie tylko w Zabrzu. Także kibice darzyli go wielkim uznaniem. Fani Górnika od wielu lat organizują na początku roku halowy turniej Torcida Cup imieniem zmarłego w 2002 roku rzecznika. Tegoroczna edycja odbędzie się dzisiaj (początek o godz. 14:00) w hali Pogoni przy ul. Wolności w Zabrzu, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywają piłkarze ręczni.
W imprezie wezmą udział między z Ostrawy, Rybnika, Dębicy, Katowic, Tarnobrzega oraz Hajduka Split. Na parkiet wyjdą też byli zawodnicy Górnika, którzy w komplecie grali w drużynie, kiedy „Bolek” Niesyto był rzecznikiem. Zespół oldbojów utworzą Dariusz Koseła, Piotr Gierczak, Mateusz Sławik, Jacek Wiśniewski, Mieczysław Agafon oraz Andrzej Orzeszek.
- Pana „Bolka” pamiętam jeszcze z Gwarka, gdzie był kierownikiem internatu, potem spotkaliśmy się na Roosevelta. Człowiek o złotym sercu, wszystkim służył pomocą. W trudnych czasach potrafił stworzyć w Górniku niepowtarzalny i rodzinny klimat - mówi Agafon, który w sumie ponad dekadę spędził w Gwarku i Górniku.
Dodajmy, że najbliższych kilkanaście dni upłynie pod znakiem wyjątkowych jubileuszy w klubie z Roosevelta. 15 lutego 80 lat skończy Jan Kowalski, jedna z legend klubu. Z kolei 28 lutego 70. urodziny będzie obchodził Włodzimierz Lubański.
Grupa "A"		Grupa "B"
Torcida Górnik		GKS Katowice
Wisłoka Dębica		Hajduk Split
Banik Ostrava		Siarka Tarnobrzeg
ROW Rybnik		Oldboje Górnika Zabrze


źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]