Marcin Brosz zadowolony z transferu Sandi Arčona ()

W środę umowę z Górnikiem podpisał Sandi Arčona. - Obserwowaliśmy tego piłkarza od pewnego czasu. W pewnym momencie wydawało się, że do nas nie trafi, bo był też na liście dwóch innych klubów, których możliwości finansowe są większe niż Górnika. Będzie jednak grał w Zabrzu, z czego jestem bardzo zadowolony. Myślę, że da nam dużo jakości – mówi trener Górnika, Marcin Brosz. 
Arcon może grać na prawej i lewej stronie drugiej linii, a Górnik chciał wzmocnić konkurencję na tych pozycjach. Wiosną na Roosevelta nie będzie już grać Armin Cerimagić, więc z doświadczonych skrajnych pomocników trener Brosz miał w zasadzie tylko Dawida Plizgę, który przecież nawet jesienią często wchodził na boisko z ławki rezerwowych. Słoweniec w ostatnich dwóch latach rozegrał 50 meczów, jesienią strzelił pięć bramek. Co ciekawe, w tym roku rozegrał już dwa oficjalne mecze w reprezentacji B swojego kraju. 90 minut przeciwko Finlandii oraz końcówkę spotkania z Arabią Saudyjską.
- Cieszymy się, że piłkarz z takimi liczbami wybrał grę dla Górnika. Badania wypadły bardzo dobrze, więc nie było problemu, byśmy podpisali umowę – mówi prezes klubu z Roosevelta, Bartosz Sarnowski. Dodajmy, że Sandi Arčon (184 cm/77 kg) miał w Goricy kontrakt ważny do lata tego roku, więc Górnik musiał zapłacić za niego pewną sumę. W słoweńskim klubie Arcon grał z numerem jedenastym. Gorica, która latem grała w eliminacjach Ligi Europy, po rundzie jesiennej zajmuje 4. miejsce w tabeli.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]